2019-04-24 22:15:00

Liga Mistrzów: HBC Nantes zdominowane przez gości! FC Barcelona jedną nogą w Final Four

FC Barcelona pokazała klasę i pewnie wygrała pierwsze spotkanie z HBC Nantes. Podopieczni Xaviera Pascuala zbudowali siedem bramek zaliczki przed rewanżem, więc będą mieć duży komfort gry w decydującym meczu.

Tylko na początku pojedynku we Francji mogliśmy oglądać zaciętą grę po obu stronach parkietu. Wynik meczu otworzył Valero Rivera Folch, ale szybko odpowiedział Ludovic Fabregas. FC Barcelona postawiła bardzo mocną obronę, z którą mieli ogromne problemy gospodarze. Bramki zdobyli i ekipa z Hiszpanii wyszła na prowadzenie 6:3.

W kolejnych minutach HBC Nantes także bardzo dobrze pracowało w defensywie, co od razu przyniosło efekty. W 14. minucie David Balaguer Romeu doprowadził do remisu 6:6. Wtedy goście odpowiedzieli trzema trafieniami z rzędu i wyszli na prowadzenie 9:6, na co natychmiast o czas poprosił szkoleniowiec Thierry Anti. FC Barcelona z każdą kolejną akcją rozpędzała się na parkiecie i budowała przewagę. Gospodarze nie byli w stanie zatrzymać rywali, którzy błyskawicznie wznawiali grę. Do przerwy drużyna z Francji przegrywała 12:16.

Drugą połowę kapitalnie rozpoczęli przyjezdni, którzy przejmowali inicjatywę na parkiecie. Po bramkach kolejno Aleixa Gomez Abello, Gilberto Duarte i dwóch trafień Ludovicia Fabregasa FC Barcelona wygrywała 20:13. HBC Nantes miało coraz większe problemy w ataku, a każdy ich błąd przeciwnicy zamieniali w skuteczną kontrę. W bramce gości dobre obrony notował Gonzalo Perez de Vargas Moreno. Nie do zatrzymania był obrotowy Ludovic Fabregas, który bombardował bramkę Nantes. W 38. minucie zdobył swoje ósme oczko w meczu.

HBC Nantes zostało zdominowane na parkiecie i musiało uznać wyższość przeciwnika. Ostatecznie pojedynek zakończył się wynikiem 25:32 na korzyść "Barcy".

HBC Nantes - FC Barcelona 25:32 (12:16)