2019-02-16 19:10:00

Liga Mistrzów: Dobre wyniki dla PGE VIVE! "Lwy" przegrały w Brześciu, a Veszprem pokonał Vardar

W sobotę grali rywale PGE VIVE Kielce. Mieszkow Brześć pokonał Rhein-Neckar Löwen 27:24, a Veszprem odwróciło losy meczu i zwyciężyło z Vardarem.

"Meczem Tygodnia" Europejska Federacja Piłki Ręcznej wybrała starcie lidera grupy A  - Vardaru z węgierskim Veszprem. Początek spotkania był wyrównany. Dobre interwencje po obu stronach parkietu notowali bramkarze. W 12. minucie gospodarze rzucili cztery bramki z rzędu i wyszli na prowadzenie 11:8. Vardar rozkręcał się na parkiecie, a rywale popełniali błędy. Straty Veszprem wykorzystywali zawodnicy macedońskiej drużyny, którzy budowali różnicę bramkową. Po pierwszej połowie Vardar prowadził 16:11.

W drugiej część spotkania Veszprem poprawił skuteczność w ataku, a słabszy okres gry zanotowali gospodarze. Zawodnicy węgierskiej drużyny błyskawicznie odrabiali straty. W 38. minucie wynik meczu wyrównał Borut Mackovsek (17:17). Do końca starcia gra była bardzo zacięta i nerwowa. Veszprem odwrócił losy meczu i ostatecznie wygrał 29:27.

W drugim sobotnim meczu Mieszkow Brześć podejmował Rhein-Neckar Löwen. Wynik spotkania otworzył Bogdan Radivojevic, a gospodarze odpowiedzieli serią pięciu trafień. Przyjezdni musieli odrabiać straty, ale przeciwnicy cały czas nie odpuszczali. Mieszkow postawił trudne warunki "Lwom".

W 23. minucie Ivan Pesić zatrzymał biegnącego Gudjona Valura Sigurdssona za co sędziowie ukarali dobrze spisującego się bramkarza gospodarzy czerwoną kartką. Na boisku w jego zastępstwie pojawił się Ivan Matskevich. Mieszkow nie zwalniał jednak tempa i do przerwy wygrywał 15:12.

Po zmianie stron zmotywowani goście konsekwentnie niwelowali różnicę. W 45. minucie Rhein-Neckar zbliżył się do rywali na jedno oczko (20:21). Na doprowadzenie do remisu nie pozwalał jednak kapitalnie spisujący się Ivan Matskevich. Goście próbowali odrobić straty, ale Mieszkow do samego końca nie dawał za wygraną. Po sześćdziesięciu minutach pojedynku lepsi o trzy oczka był zespół Mieszkowa.