REKLAMA

 

REKLAMA
2018-10-05 09:05:00
Wojciech Staniec

Telekom Veszprem uszczupla kadrę! Francuz odchodzi do innego klubu


Telekom Veszprem ma bardzo rozbudowaną kadrę. Wiadomo już, że się ona uszczupli, gdyż co Celje Pivovarnej Laśko odchodzi William Accambray.

William Accambray w kwietniu skończył trzydzieści lat. Jednak ostatnie sezony nie są dla niego udane. W 2014 roku przeszedł z Montpellier do PSG i pierwszy rok miał bardzo udany, rzucił 40 bramek. Później jednak było już tylko gorzej - w kolejnych dwóch rozgrywkach w sumie zdobył ledwie sześć bramek. 

REKLAMA

Grający na rozegraniu Francuz uważany był za jeden z większych talentów światowej piłki ręcznej. Tak więc jego transfer do Telekomu Veszprem nie mógł dziwić. Pod wodzą Ljubomira Vranjesa miał się odbudować i pokazać pełnię swoich umiejętności. Tak się jednak nie stało. Rozgrywający doznał kontuzji, a przez cały sezon zanotował raptem sześć spotkań w Lidze Mistrzów i cztery gole. 

Od początku aktualnego sezon Accambray gra już tylko w lidze węgierskiej, a w Lidze Mistrzów ani razu nie usiadł na ławce. Na lewym rozegraniu w Telekomie Veszprem występuję także Momir Ilić, Borut Mackovsek oraz Iman Jamali i dla Francuza miejsca już nie będzie. Dlatego chwilę po tym jak wicemistrzów Węgier opuścił trener Ljubomir Vranjes podobny los czeka także Accambraya. Francuz przenosi się do Celje Pivovarnej Laśko. Klub ze Słowenii potwierdził już ten transfer. 

Accambray będzie wypożyczony do Celje do końca obecnego sezonu.

źródło: delo.si
Zobacz więcej: