REKLAMA

 

REKLAMA
2018-06-26 08:00:00
Wojciech Staniec

EHF opublikowała ranking klubowy na sezon 2019/2020. Polska utrzymała piąte miejsce, jest nowy lider


Jedno miejsce w Lidze Mistrzów i trzy w Pucharze EHF będzie miała w sezonie 2019/2020 Polska. Europejska Federacja Piłki Ręcznej opublikowała właśnie ranking.

Bierze on pod uwagę występy w klubowych rozgrywkach organizowanych przez EHF, czyli w Lidze Mistrzów, Pucharze EHF i Challenge Cup. Od niego zależy liczba miejsc w europejskich pucharach.

REKLAMA

Polska utrzymała piąte miejsce i ma 82,33 punktów. Świetne wyniki w ostatnim czasie zespołów z Francji mają przeniesienie na ten ranking i to teraz ten kraj został liderem. Oznacza to, że Francuzi za rok będą mieli do dyspozycji dwa miejsca w Lidze Mistrzów i cztery w Pucharze EHF. W podobnej sytuacji są drudzy w rankingu Niemcy.

Jeszcze nie tak dawno Węgrzy byli drudzy w rankingu, a teraz spadli na czwartą lokatę. Wyprzedzili ich Hiszpanie, którzy także kiedyś byli drudzy. Wszystkie te kraje mają po jednym miejscu w Lidze Mistrzów i trzy w Pucharze EHF, a stawkę w tej grupie uzupełniają Macedonia i Dania.

W kolejnej grupie są państwa, które mają jedno miejsce w Lidze Mistrzów, dwa w Pucharze EHF i jedno w Challenge Cup. Wśród nich są Portugalia, Białoruś, Chorwacja, Rumunia, Słowenia, Ukraina.

Państwa z miejsc 14-27 mają po jednej ekipie w Lidze Mistrzów i Pucharze EHF oraz dwa w Challenge Cup. Z kolei z miejsc 28-31 jedno miejsce w Pucharze EHF i trzy w Challenge Cup. 

Jest jeszcze jedna grupa państw - tych, które nie zdobyły żadnych punktów do rankingu i one mogą wystawić cztery ekipy w Challenge Cup.

Co ważne, każde państwo ma prawo zgłosić jedną drużynę, która może dostać "awans". Czyli zespół, który ma miejsce w Pucharze EHF może ubiegać się o grę w Lidze Mistrzów lub ktoś z Challenge Cup w Pucharze EHF.

Cały ranking można znaleźć TUTAJ.
Zobacz więcej: