REKLAMA

 

REKLAMA
2018-04-14 09:00:00
Ewa Basak

Dokończenie rudny zasadniczej PGNiG Superligi. MMTS czy Chrobry, kto zajmie trzecie miejsce w grupie granatowej?


W niedzielę czekają nas dwa bardzo ciekawe spotkania rundy zasadniczej PGNiG Superligi. Kto zajmie trzecie miejsce w grupie granatowej, MMTS czy Chrobry? 

Kwidzynianie zmierzą się z beniaminkiem z Kalisza. Obie drużyny są już pewne dalszej gry w rozgrywkach, ale gospodarze nie wiedzą, jakie ostatecznie zajmą miejsce w grupie. MMTS i Chrobry mają po pięćdziesiąt pięć punktów, co oznacza, że jeśli ekipa Macieja Mroczkowskiego chce zająć trzecie miejsce musi wygrać najbliższy mecz i liczyć na porażkę głogowian. Energa MKS ma na swoim koncie czterdzieści sześć oczek i bez względu na niedzielny rezultat meczu będzie zajmować czwartą lokatę w grupie pomarańczowej.

REKLAMA

Kaliszanie zadebiutowali w tym sezonie rozgrywek, ale radzą sobie bardzo dobrze. Jesienią pojedynek między tymi zespołami był wyrównany, ale ostatecznie lepszy o dwie bramki był MMTS. A jak będzie tym razem?

W sentymentalną podróż uda się Marek Szpera, który do ekipy MKS-u dołączył w styczniu bieżącego roku. Wcześniej reprezentował barwy MMTS-u, a teraz wystąpi po drugiej stronie parkietu.

MMTS Kwidzyn - Energa MKS Kalisz, niedziela, godz. 13

Do Głogowa przyjedzie drużyna Jarosława Cieślikowskiego. Dla gości będzie to ostatni mecz w tym sezonie rozgrywek i na pewno zawodnicy będą chcieli  zwyciężyć. Nie będzie to jednak łatwe zadanie, bo głogowianie są wymagającym rywalem i faworytem spotkania. Dodatkowo gospodarze będą grać pod większą presją, ponieważ zwycięstwo zapewni im bezpośredni awans do rudy finałowej, o który cały czas walczą z MMTS-em. Stawką meczu będą cztery oczka, a w Kwidzynie zagrają o trzy.

W poprzedniej kolejce rozgrywek "Meblarze" pokonali Spójnię 24:23, a głogowianie po zaciętej walce przegrali w Piotrkowie Trybunalskim 26:29.

W pierwszym meczu pomiędzy tymi zespołami emocji nie brakowało. Po pierwszej połowie był remis 14:14, a o wygranej zadecydowały ostatnie minuty. Chrobry wygrał różnicą tylko jedno trafienia 29:28.

Chrobry Głogów - Meble Wójcik Elbląg, niedziela, godz. 16
Zobacz więcej: