2018-04-06 09:45:00

Sparingi: Nieudane rewanże za mistrzostwa Europy. Grali także zawodnicy z PGNiG Superligi

Pewne zwycięstwo odniosła reprezentacja Szwecji w meczu towarzyskim z Chorwacją.  Na parkiecie mogliśmy oglądać zawodników z PGE VIVE Kielce oraz Lovro Mihicia z Orlen Wisły Płock. Ciekawie było także w Golden League.

Chorwacja liczyła na udany rewanż za mistrzostwa Europy, podczas których uległa Szwedom 31:35, tak się jednak nie stało. Od początku meczu goście mieli problemy z atakiem, a rywale systematycznie powiększali swoje prowadzenie. W 17. minucie podopieczni Lino Cervara przegrywali już 12:6, a po pierwszej połowie zdołali zniwelować stratę do czterech bramek. Po przerwie reprezentanci Szwecji zdobyli cztery oczka z rzędu i przewaga wzrosła już na 21:13. "Hrvatska" nie była w stanie zatrzymać drużyny z Skandynawii, która ostatecznie wygrała 32:25.

W tym spotkaniu mogliśmy oglądać zawodników z PGNiG Superligi. Z PGE VIVE Kielce Manuel Strlek oraz Marko Mamić zdobyli po dwie bramki. Lovro Mihić na co dzień grający w Orlen Wiśle zanotował cztery trafienia. Zaś przyszły gracz mistrza Polski Luka Cindrić zakończył mecz z jednym oczkiem.

Zwycięstwa w czwartkowych meczach towarzyskich odniosły także: Włochy, Islandia B i Holandia.

W ramach Golden League Francja zmierzyła się z Danią. Przypomnijmy, że w styczniu drużyny zagrały ze sobą o brąz mistrzostw Europy i lepsi o trzy bramki byli "Trójkolorowi". W składach zespołów brakowało kilku kluczowych zawodników. Cédric Sorhaindo, Nikolia Karabatić czy Michael Guigou nie mogli pomóc gospdoarzom. Natomiast Dania musiała sobie poradzić bez Mikkela Hansena, Niklasa Landina, Hansa Lindberga, Michaela Damgaarda.

Na początku meczu Duńczycy wyszli na prowadzenie, ale rywale nie odpuszczali i kiedy wyrównali wynik zaczęli przejmować inicjatywę na parkiecie. Goście nie potrafili znaleźć sposobu na podopiecznych Didiera Dinarta i przegrali 29:35.

W drugim spotkaniu Golden League Norwegowie wygrali z Islandią 31:28.