2018-01-16 22:10:00

Euro 2018: Na parkiecie było bardzo nerwowo! Austria rozbita przez Norwegów

Od początku reprezentacja Norwegii prowadziła w spotkaniu. Rywale próbowali zniwelować różnicę bramkową, ale w drugiej połowie musieli grać pod dyktando przeciwnika. Ostatecznie podopieczni Christiana Berge wygrali 39:28.

Austria po dwóch meczach na Euro zajmowała ostatnią lokatę w grupie i nie miała na swoim koncie żadnego punktu. Natomiast Norwegowie zgromadzili dwa oczka i zajmowali drugie miejsce w tabeli B.

Faworytem tego meczu byli podopieczni Christiana Berge. Tylko pierwsze minuty spotkania był wyrównany. Później już Austria miała coraz większe problemy z przebiciem się przez defensywę rywali, którzy po szybkich kontratakach budowali swoja przewagę.

Po bramce Magnusa Gulleruda w 8. minucie Norwegowie wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Austriacy grali z mocno wysuniętą obrona, ale to nie stwarzało większych problemów reprezentantom Norwegii w zdobywaniu kolejnych oczek. Do korzystnego wyniku dla ekipy Christiana Berge dołożył się także Torbjoern Bergerud, który zatrzymywał rzuty rywali. Po kwadransie gry Austria przegrywała 5:11, ale cały czas walczyła i próbowała odrobić stratę do rywala.

Kiedy na ławkę usiadł na dwie minuty Goeran Johannessen, reprezentanci Austrii nie wykorzystali swojej przewagi, bo piłkę przechwycili przeciwnicy, którzy mogli budować kolejną akcję. Na spokojne podwyższanie różnicy bramkowej Norwegów nie pozwolił Kristian Pilipović, wybraniając kilka sytuacji. Do przerwy Norwegowie byli lepsi o cztery trafienia.

Po zmianie stron Norwegia wrzuciła piąty bieg i przejęła całkowicie inicjatywę na parkiecie. Na boisku robiło się coraz bardziej nerwowo. W ciągu praktycznie minuty dwóch zawodników Austrii zostało ukaranych przez sędziów za brutalne faule na Sander Sagosenie.. Najpierw Janko Bozović otrzymał czerwoną kartkę, a kilka sekund niebieski kartonik dostał Vytautas Ziura.

Dziesięć minut przed zakończeniem spotkania Norwegia wygrywała 34:25. Austria musiała uznać wyższość przeciwnika i jednocześnie pożegnać się z tegorocznymi mistrzostwami Europy.

Norwegia- Austria 39:28 (18:14)