2017-11-05 08:51:00
Aleksandra Dudek

Starcie wicemistrzów krajów, czyli Orlen Wisła Płock kontra francuski HBC Nantes.

Po dwutygodniowej przerwie reprezentacyjnej czas na Ligę Mistrzów, w 6. kolejce wicemistrzowie Polski Orlen Wisła Płock podejmą u siebie wicemistrzów Francji HCB Nantes. Będzie to pierwsze w historii spotkanie pomiędzy tymi zespołami. Kto wyjdzie z niego zwycięsko w Orlen Arenie?

W poprzedniej kolejce „Nafciarze” ulegli MOL-Pick Szeged 27:33, zupełnie inne humory towarzyszyły wtedy francuskiej ekipie, która pokonała IFK Kristianstad 34:24. Lekki zawód i rozgoryczenie spotkało drużynę Nantes 2 listopada, ponieważ w lidze francuskiej przegrali z Chambery 28:32. Z pewnością w niedzielnym meczu w Płocku emocji nie zabraknie, podopieczni Piotra Przybeckiego będą walczyć o pierwsze zwycięstwo w lidze mistrzów w tym sezonie, a ekipa Thierrego Anti zechce zmazać plamę po czwartkowej przegranej.

Cztery porażki, jeden remis to bilans drużyny z Płocka. Ten jeden punkt sprawia, że zajmują oni siódme miejsce w grupie B. Pięć punktów w pięciu meczach (dwa zwycięstwa, remis i dwie porażki) plasuję ekipę Nantes na piątym miejscu.

Do składu gospodarzy, po przerwie spowodowanej kontuzją wraca już Dan-Emil Racotea, dobrze wygląda też już sytuacja zdrowotna Mateusza Piechowskiego. W składzie „Nafciarzy” brakować będzie jedynie Marko Tarabochii. W ekipie gości kontuzjowany jest Oliver Nyokas i jego w niedzielnym starciu nie zobaczymy, nie zabraknie za to takich zawodników jak : Kiril Lazarov, Dominik Klein, Eduardo Gurbindo czy Nicolas Tournat.

Historyczny pojedynek ORLEN Wisła Płock – HBC Nantes rozpocznie się w niedzielę, 5 listopada o godz. 19.