2017-11-01 20:05:00

Liga Mistrzów: Świetny mecz Branko Vujovicia!

Po krótkiej przerwie na reprezentacje do gry wróciła Liga Mistrzów. W rozegranym na Północy Niemiec meczu SG Flensburg-Handewitt ograł Celje Pivovarną Laśko 33:28, po pierwszej połowie gospodarze prowadzili jedną bramką (16:15).

Dokładnie w 1. minucie i 57. sekundzie zawodnik Celje Matic Suholeznik faulował w brutalny sposób Holgera Glandorfa. Decyzja sędziów była jednoznaczna - czerwona, a następnie niebieska kartka. Mistrzowie Słowenii byli mocno osłabieni w tym spotkaniu, a do dodatkowo już na początku starcia stracili kolejnego szczypiornistę.

Celje grało bardzo ambitnie oraz walecznie. W tym zespole nie było widać sporych braków kadrowych. Podopieczni trenera Branko Tamse długimi momentami prowadzili, jednak bardziej rutynowany zespół z Niemiec odrobił straty i na przerwę schodził prowadząc jedną bramką.

Po przerwie Celje nadal ambitnie walczyło o dobry wynik. Młody zespół ze Słowenii w 45. minucie prowadził 23:22. Wtedy jednak ich gra zacięła się i powoli zaczęła rosnąć przewaga Flensburga. Celje pod koniec grało m.in. w podwójnym osłabieniu. Ostatecznie zawodnicy z Północy Niemiec wygrali sześcioma golami.

Bardzo długo na boisku przebywali wypożyczeni z PGE VIVE do Celje Pivovarnej Laśko zawodnicy. Kapitalne spotkanie rozegrał Branko Vujović, który rzucił dziewięć bramek (oddał 11 rzutów). Czarnogórzec zanotował także wiele asyst i był jednym z lepszych zawodników swojej drużyny. Dwa trafienia (na 12 prób) zanotował Daniel Dujszebajew.

SG Flensburg-Handewitt - Celje Pivovarna Laśko 33:28 (16:15)