REKLAMA

 

REKLAMA
2017-09-01 20:05:00
Ewa Basak

Czerwono w Elblągu! Meblarze z pierwszymi punktami


Nie brakowało emocji i nerwów w Elblągu! Po zaciętym i arcyciekawym spotkaniu z pierwszej wygranej w rozgrywkach PGNiG Superligi mogli cieszyć się podopieczni Jacka Będzikowskiego. Bardzo dobrze funkcjonowała obrona "Meblarzy", a w bramce świetnie spisywał się Paweł Kiepulski.

Początek spotkania w Elblągu był nerwowy. Dopiero w 5. minucie z rzutu karnego bramkę zdobył Wojciech Jedziniak. Od pierwszych minut spotkania w bramce gospodarzy świetnie spisywał się Paweł Kiepulski, który dołączył do drużyny "Meblarzy" w tym sezonie.

W 12. minucie meczu została pokazana pierwsza czerwona kartka w sezonie PGNiG Superligi. Jakubie Moryniowi przy wykonywaniu rzutu karnego wypadła piłka i trafiła bramkarza Pogoni w twarz. Arbiter spotkania uznał to za niesportowe zachowanie i pokazał rozgrywającemu gospodarzy czerwoną kartkę. Podopieczni Jacka Będzikowskiego zaczęli budować przewagę, na co od razu zareagował trener gości i poprosił o czas. Pogoń konsekwentnie niwelowała stratę bramkową do rywala.  Do przerwy szczecinianie przegrywali różnicą dwóch trafień.

REKLAMA

Po przerwie goście szybko odrobili starty i doprowadzili do remisu. Druga część meczu była bardziej wyrównana i zawodnicy grali bramka za bramkę. Pojedynek w Elblągu był zacięty, bo w 38. minucie spotkania Adam Nowakowski otrzymał czerwoną kartkę. Skrzydłowy gospodarzy w opinii sędziego uderzył łokciem rywala. Po obu stronach parkietu świetnie bronili bramkarze zespołów.

Pod koniec drugiej połowy Pogoń zaczęła popełniać błędy, które skutecznie wykorzystywali rywale. Elblążanie dwie minuty przed zakończeniem spotkania prowadzili 20:17. Szczecinianie nie dogonili gospodarzy i ostatecznie musieli uznać ekipy z Elbląga.

Meble Wójcik Elbląg -Pogoń Szczecin 21:18 (11:9)

Meble Wójcik Elbląg: Ram, Fiodor, Adamczak 8, Kiepulski, Grzegorek, Janiszewski 5, Koper 2, Kupiec 1, Lachowicz, Miedziński, Moryń, Netz 1, Nowakowski 2, Olszewski 2, Szopa, Tórz, Załuski

Pogoń Szczecin:  Bartosik, Biernacki 1, Bosy 4, Fedeńczak, Gryszka 2, Jedziniak 4, Jońca, Karnacewicz, Krupa 3, Krysiak, Radosz, Teterycz, Wąsowski, Zapora, Zaremba 4
Zobacz więcej: