2017-03-14 19:56:00

Azoty wygrały w Opolu i mają już osiemnaście punktów więcej od Gwardii!

Ruszyła 22. kolejka PGNiG Superligi. W pierwszym spotkaniu tej serii gier niespodzianki nie było. Azoty odniosły pewne zwycięstwo i pokonały w Opolu tamtejszą Gwardię 30:24. Po pierwszej połowie goście prowadzili 17:13.

W Opolu doszło do pojedynku dwóch zespołów w grupy pomarańczowej, które są sąsiadami w tabeli. Azoty zajmowały drugie, a Gwardia trzecie miejsce. Przed tym spotkaniem obie ekipy dzieliło piętnaście punktów.

Zawodnicy Azotów na początku spotkania zaczęli popełniać sporo prostych, niewymuszonych błędów technicznych. Korzystali z tego szczypiorniści Gwardii i po kwadransie prowadzili (8:5). Cztery kolejne bramki padły łupem przyjezdnych. W kolejnych minutach puławianie nie zwalniali tempa i aż do przerwy ich przewaga rosła.

W drugiej połowie dość szybko przewaga Azotów urosła już do siedmiu bramek. Następnie puławianie kontrolowali przebieg spotkania. Gwardia kilka razy próbowała zmniejszyć straty, ale kontaktu nie udało jej się złapać. Ostatecznie Azoty dowiozły zwycięstwo do końca i wywalczyły trzy punkty.

Gwardia Opole - Azoty Puławy 24:30 (13:17)