2021-12-16 20:09:42

Triumf na koniec roku! Pewne zwycięstwo Orlen Wisły Płock w Lidze Europejskiej

Pewna wygrana Orlen Wisły w Lidze Europejskiej. Płocczanie pokonali we własnej hali Bidasoę Irun 33:26.

Bardzo udanie w ten mecz wszedł Zoltan Szita, Węgier w pierwszych minutach był motorem napędowym zespołu z Płocka. Rzucił trzy pierwsze bramki dla Orlen Wisły. Początek meczu był bardzo szybki, toczony bardzo dynamicznie i padało dużo bramek. Płocczanie początkowo prowadzili, ale w 10. minucie było 7:9 dla Bidasoi.

Orlen Wisła odpowiedziała na to dwoma trafieniami Abela Serdio, jednym Tina Lucia i wróciła na prowadzenie. Nafciarze początkowo utrzymywali nieznaczną przewagę, później jednak zacieśnili grę w obronie, w bramce pomógł Adam Morawski Płocczanie rzucali bramki seriami i po pierwszej połowie zasłużenie prowadzili różnicą pięciu trafień.

Po przerwie Orlen Wisła grała konsekwentnie. Cały czas kontrolowała boiskowe wydarzenia. Wicemistrzowie Polski półtora tygodnia temu prowadzili pewnie w Irun, a w samej końcówce pozwolili rywalowi odrobić straty i dopiero po emocjonującej końcówce i bramce Michała Daszka wygrali. Tym razem płocczanie jednak zachowali koncentrację i nie pozwolili rywalowi mieć choćby nadzieję na odrobienie strat.

Po dobrym spotkaniu Orlen Wisła Płock wygrała.

Orlen Wisła Płock - Bidasoa Irun 33:26 (19:14)

Orlen Wisła: Morawski, Witkowski - Szita 6, Fernandez 5, Serdio 5, Mindegia 1, Daszek 2, Lucin 7, Jurecić 1, Susnja, Komarzewski, Krajewski, Terzić 1, Mihić, Żytnikow 3, Kosorotov 2