2021-11-16 22:25:13

Kiepska końcówka Orlen Wisły. Płocczanie przegrali u siebie z Fuchse Berlin

Pierwsaza porażka Orlen Wisły w fazie grupowej Ligi Europejskiej. Płocczanie ulegli na własnym parkiecie Fuchse Berlin 28:24.

Od początku oglądaliśmy ciekawy i dynamiczny mecz. Wynik długo oscylował wokół remisu, w 12. minucie 3 z 4 bramek dla Fuchse zdobył Jacob Holm. Spotkanie mogło się podobać, bo gra była szybka i dynamiczna. Dobrze też prezentowali się bramkarze – Adam Morawski i Dejan Milosavljev.

W 16. minucie Orlen Wisłą wygrywała 8:6, a chwilę później było już 8:8. Nie trzeba było długo czekać i znów na prowadzeniu byli Nafciarze. W zespole z Płocka wszyscy zawodnicy niemal zgodnie brali na siebie odpowiedzialność za zdobywanie bramek – ale najskuteczniejszy – Abel Serdio przed przerwą miał sześć rzutów, sześć skutecznych. Chwilę przed zejściem obu drużyn na przerwę Fuchse wyszło na jedno bramkowe prowadzenie.

Chwilę po wznowieniu gry do remisu doprowadził Abel Serdio, a w akcji w obronie pechowo na głowę upadł Przemysław Krajewski, który potrzebował pomoc sztabu medycznego, ale na szczęscie reprezentant Polski później wrócił do gry.

Około 40. minuty zaczęło robić się gorąco, najpierw po jednej z bramek Holm wykonał gest prowokujący wobec płockich kibiców. Chwilę później karę dwóch minut za faul na nim dostał Krajewski, do którego ostre pretensji mieli zawodnicy ze stolicy Niemiec. W 42. minucie na prowadzeni 19:18 byli berlińczycy.

10 minut przed końcem Fuchse odskoczyło na dwie bramki. W kluczowych momentach Orlen Wisła była nieskuteczna lub popełniała proste błędy w ataku i traciła piłki. Efekt? 21:25 w 55. minucie.

Orlen Wisła Płock  Füchse Berlin 24:28 (14:15)

Orlen Wisła: Morawski, Ahmetesević - Szita 4, Mindegia 1, Daszek 3, Daćko, Jurecić, Fernandez 1, Serdio 7, Susnja, Komarzewski, Krajewski 1, Terzić, Mihić 4, Żytnikow 2, Kosorotov 1

Fuchse: Milosavljev, Genz - Holm 8, Andersson 3, Lindberg 4, Michalczik 1, Langhoff, Chrintz 3, Beneke 1, Matthes 5, Heins, Vujović, Koch 2, Marsenić 2.