REKLAMA

69-letni niezwykle doświadczony szkoleniowiec, Sead Hasanefendić podejmie się zadania odbudowania kadry narodowej Algierii.
Przez trzy dni ambitni szczypiorniści będą mieć okazję pracować nad swoją formą pod wodzą Sławomira Szmala. Bramkarze otrzymali znakomitą okazję, by uczyć się nowych umiejętności i trenować swoją formę od najlepszych.
W przyszłym roku mija równo 100 lat od momentu, kiedy ta niezwykle popularna dziś na świecie dyscyplina sportu, miała swoją pierwsza odsłonę na ziemiach polskich, a dokładnie w polskiej miejscowości granicznej pomiędzy Prusami a Imperium Rosyjskim tj. w Szczypiornie.
W Limie odbywa się kongres MKOL-u. Potwierdzono na nim to o czym już było wiadomo wcześniej - Igrzyska Olimpijskie w 2024 odbędą się w Paryżu, a te w 2028 w Los Angeles.
Komisja Odwoławcza ZPRP rozpatrzyła odwołanie od zawieszenia Marka Daćki i Mateusza Korneckiego oraz karę finansową dla zabrzańskiego klubu. W wyniku jej decyzji obaj zawodnicy będą mogli zagrać w sobotnim meczu NMC Górnika ze Spojnią.
W dniach 3-6 września odbyła się krótka konsultacja szkoleniowa Polaków. W składzie kadry znaleźli się młodzi zawodnicy, którzy mieli okazję trenować z reprezentacją, co podkreślał trener Piotr Przybecki.
Komisja Dyscyplinarna ZPRP ukarała NMC Górnik Zabrze piętnastoma tysiącami złotych kary, a także zawiesiła Marka Daćkę i Mateusza Korneckiego. Wszystko było spowodowane tym, że nie pojawili się oni na sierpniowym zgrupowaniu reprezentacji Polski. Zabrzanie złożyli odwołanie od tej kary i Komisja Odwoławcza zdecydowała o zawieszeniu kary zawieszenia oraz utrzymaniu kary finansowej
Trwa krótka konsultacja szkoleniowa reprezentacji Polski. "Biało-czerwoni" w niedzielny wieczór spotkali się na kilkudniowym zgrupowaniu. Trener Piotr Przybecki miał do dyspozycji tylko zawodników z PGNiG Superligi.
Komisja Dyscyplinarna ZPRP ukarała Marka Daćkę i Mateusza Korneckiego trzymiesięcznym zawieszeniem. Głos w tej sprawie zabrał prezes ich klubu - NMC Górnika Zabrze, Bogdan Kmiecik.
Występujący ostatnio w KPR Legionowo Jakub Łucak, musi zakończyć karierę z powodów zdrowotnych. Były reprezentant Polski rezygnuje z gry, lecz nie żegna się ze sportem, gdyż chce zostać trenerem.
W połowie stycznia rozpocznie się turniej prekwalifikacyjny grupy 4 do mistrzostw świata. Oprócz Polski zagrają w nim gospodarze - Portugalczycy, Kosowo i Cypr. Poznaliśmy już wstępny terminarz tego wydarzenia.
Przez trzy miesiące i minimum siedem spotkań zawieszeni będą Marek Daćko i Mateusz Kornecki. Dodatkowo Górnik Zabrze musi zapłacić karę w wysokości 15 tysięcy złotych - takie decyzję podjęła komisja dyscyplinarna ZPRP.
Trener Piotr Przybecki zdecydował się na dowołanie jeszcze jednego zawodnika. Na najbliższe zgrupowanie pojedzie Bartosz Nastaj - informuje oficjalna strona Piotrkowianina Piotrków Trybunalski
Niedawno zakończyła się sierpniowa konsultacja szkoleniowa reprezentacji Polski, a już trener Piotr Przybecki powołał kadrę na najbliższe zgrupowanie, które odbędzie się na początku września.
Biało-czerwoni w czwartkowe południe rozegrali ostatni mecz na Mistrzostwach Świata w Gruzji, na ich drodze stała reprezentacja Chile, a stawką meczu było 15. miejsce w turnieju.

Archiwum informacji