Trzy mecze zamiast sześciu w preeliminacjach do mistrzostw świata 2019? Tego chce Związek Piłki Ręcznej w Polsce. Zadanie nie będzie jednak łatwe, bo trzeba będzie namówić jeszcze dwie federacje.
Wszystko wskazuje na to, że reprezentacja Polski walkę o awans na mistrzostwa świata 2019 zacznie pod koniec października wyjazdowym meczem z Kosowem, a zakończy także grając na obcym parkiecie - w Portugalii.
Nie udało się reprezentacji Polski awansować do Euro 2018. "Biało-czerwoni" będą musieli pod koniec 2017 i na początku 2018 roku walczyć w preeliminacjach do mundialu 2019. Znamy już rywali Polaków.
W preeliminacjach do mistrzostw świata 2019 weźmie udział dwadzieścia trzy reprezentacje. Tylko zwycięstwo swojej grupy daje szansę Polakom na dalszą walkę o udział w przyszłym turnieju.
Dwadzieścia trzy drużyny zagrają w preeliminacjach do mistrzostw świata 2019, które odbędą się w Niemczech i Danii. Wśród ekip, które będą musiały się przebijać przez ten etap rozgrywek jest Polska.
W połowie sierpnia reprezentacji Polski w piłce ręcznej mężczyzn odbędzie krótką konsultację szkoleniową. Selekcjoner "Biało-czerwonych" ogłosił listę 21 zawodników na to zgrupowanie.
W weekend w Zagrzebiu odbyło się spotkanie Komitetu Wykonawczego EHF. Podczas niego zapadły ogólne decyzje na temat eliminacji do mistrzostw świata w 2019 roku. Europejska Federacja czeka jeszcze na zgłoszenia reprezentacji i dopiero wtedy ogłosi dokładną ścieżkę eliminacyjną do turnieju.
W Zagrzebiu doszło do losowania grup mistrzostw Europy, które na początku 2018 roku zostaną rozegrane w Chorwacji. Emocji nie powinno zabraknąć. Na tym turnieju nie zagra jednak reprezentacja Polski, która zajęła dopiero czwarte miejsce w eliminacjach.
Reprezentacja Polski nie zagra na mistrzostwach Europy w 2018 roku, a to może w znaczny sposób utrudnić drogę "Biało-czerwonych" do Mundialu w 2019 roku. W jaki sposób? Odpowiedź na to pytanie poznamy być może już w piątek.
Sezon dobiegł już końca, ale Adam Malcher zanim wyjedzie na wakacje musiał poddać się zabiegowi łokcia.
Ostatni miesiąc to dla kibiców polskiej piłki ręcznej istna huśtawka nastrojów. Najpierw był smutek i żal. Później przyszło zrezygnowanie i brak wiary. Jednak ostatnie mecze kadry prowadzonej przez Piotra Przybeckiego pokazały, że z reprezentacją nie musi być tak źle, jak niektórym się wydawało.
Niemcy, Dania, Norwegia, Islandia w jednej grupie? To jeden z wariantów grup na Euro 2018. Losowanie odbędzie się już w piątek w stolicy Chorwacji Zagrzebiu. EHF podała już rozstawienie.
Zakończyły się już eliminacje do mistrzostw Europy 2018. Z turniejów kwalifikacyjnych na turniej w Chorwacji awansowało piętnaście drużyn. Stawkę uzupełnią gospodarze.
W niedzielę dokończono eliminacje do mistrzostw Europy 2018. Swoje mecze wygrali Niemcy, Węgry i Duńczycy. Bardzo ciekawie było w grupie 4.
Reprezentacja Polski na koniec eliminacji mistrzostw Europy 2018 odniosła pierwsze zwycięstwo przed polską publicznością i pod wodzą Piotra Przybeckiego. O losach spotkania zdecydowała bramka w końcowych sekundach spotkania!

Archiwum informacji