REKLAMA

W niedzielę dokończono pierwsze mecze trzeciej rundy Pucharu EHF. Na boisku mogliśmy oglądać jednego Polaka.
W niedzielę dokończono pojedynki III rundy rozgrywek. Największą zaliczkę na mecz rewanżowy wypracowała drużyna Saint-Raphael Var Handball w postaci jedenastu bramek. Do zaciętego meczu doszło w Szwajcarii, gdzie gospodarze wygrali różnicą dwóch oczek.
Zawodnicy Gwardii Opole triumfowali w spotkaniu Pucharu EHF ze słoweńskim RD Koper. Opolanie zwyciężyli 30:25 . Ogromnie przyczynił się do tego bramkarz reprezentacji Polski - Adam Malcher.
Puławianie pierwszy mecz rozgrywek zagrali przed własną publicznością. Gospodarze w III rundzie Pucharu EHF zmierzyli się z ekipą z Danii. Po pierwszej połowie Azoty przegrywały tylko jedną bramką. Po przerwie gospodarze szybko doprowadzili do remisu i ostatecznie podopieczni Daniela Waszkiewcza mogą cieszyć się ze zwycięstwa.
Pierwszy mecz w europejskich rozgrywkach puławianie zagrają we własnej hali. Zapowiada się arcyciekawy pojedynek drużyny Daniela Waszkiewicza z ekipą z Danii. Emocji na pewno nie zabraknie!
Sporo pecha mieli zawodnicy Gwardii podczas losowania II rundy Pucharu EHF, gdy trafili na Benficę Lizbonę. Teraz opolanie mieli więcej szczęścia, ale i tak zagrają z bardzo wymagającym rywalem.
Ruszyła trzecia runda Pucharu EHF. W środowym meczu niemieckie Frisch Auf Göppingen zmierzyło się z OIF Arendal z Norwegii. Spotkanie zakończyło się remisem 27:27.
To jedna z najbardziej kuriozalnych sytuacji w europejskiej piłce ręcznej w ostatnich latach. W dwumeczu FH Hafnarfjordur oraz St. Peterburga był remis i losach awansu powinny decydować karne. Tak się jednak nie stało.
Absurdalna decyzja sędziów w rewanżowym meczu przyczyniła się do ogromnego zamieszania w rozstrzygnięciu wygranej rozegranych spotkań. Arbitrzy popełnili błąd, więc teraz ostatecznie o zwycięzcy, który awansuje do kolejnej fazy rozgrywek zadecydują rzuty karne.
We wtorek odbyło się losowanie III rundy Pucharu EHF, a nadal nie jest wyjaśniona kwesta awansu klubu z Rosji i Islandii. Decyzją sądu popełniony został błąd podczas rewanżowego spotkania, ale teraz od tego orzeczenia odwołał się FH Hafnarfjardar.
We wtorek w Wiedniu odbyło się losowanie par III rundy Pucharu EHF. Jak już informowaliśmy Gwardia zagra z RD 2013 Koper, a Azoty zmierzą się z TTH Holstebro. Ale to nie jedyne ciekawe mecze.
Dwie polskie drużyny, które zagrają w III rundzie Pucharu EHF poznały rywali! Azoty Puławy, które były rozstawione zagrają z Team Tvis Holstebro Z kolei nierozstawiona Gwardia Opole zmierzy się z RD Koper 2013.
Z kim zmierzą się w III rundzie rozgrywek polskie drużny? Gwardia i Azoty trafili do różnych koszyków, więc możliwe, że o awans do fazy grupowej zagrają ze sobą.
W ramach meczu II rundy rozgrywek klub z Rosji złożył skargę do Sądu Piłki Ręcznej. St. Petersburg przegrał starcie po dogrywce, ale sprawa awansu do kolejnej rundy Pucharu EHF jest jeszcze otwarta.
W niedzielę dokończono mecze rewanżowe drugie rundy kwalifikacyjnej Pucharu EHF. Zwycięzcy awansowali do trzeciej fazy rozgrywek.

Archiwum informacji