REKLAMA

MediaCom przygotowało specjalny ranking dotyczących polskich sportowców. Na pierwszym miejscu znalazł się Kuba Błaszczykowski. Na liście nie mogło zabraknąć zawodnika ze świta piłki ręcznej!
Jeśli kiedykolwiek zdarzyło Ci się odpuścić przed czasem, to zdecydowanie powinieneś kontynuować czytanie tego tekstu. Choć pewnie znane są Ci powiedzenia w stylu „walcz do końca” czy „nigdy się nie poddawaj”, jednak nie zawsze da się ich trzymać, prawda? Czasem po prostu nic nam nie wychodzi, mamy dość i najzwyczajniej w świecie chcielibyśmy, by mecz już się zakończył (choć potrafi być dopiero pierwsza połowa). Co zrobić?
Odwaga to podstawowa cecha, którą chyba każdy ankietowany wymieniłby w kontekście „twardziela”. Jest ona w piłce ręcznej niezbędna, by osiągać znaczące wyniki. Bywa, że rodzice są przerażeni brutalnością piłki ręcznej i rezygnują z posyłania swoich pociech na treningi. Sam spotkałem się z taką sytuacją, gdzie bardzo dobrze zapowiadający się chłopak musiał zrezygnować, ponieważ mama bała się o jego zdrowie. Jednak ci, którzy grają w handball dłużej, zapewne nie zgodzą się z taką oceną sytuacji –
Może Cię zdziwi to, co za chwilę przeczytasz, ale stres nie jest wcale taki straszny, jak go malują! Wielu sportowców, piłkarzy ręcznych bardzo mocno stresuje się przed meczem. Co gorsza, często jeszcze bardziej stresują się tym… że się stresują! Co sprawia, że stresują się podwójnie. Zupełnie niepotrzebnie!
Miłośnicy handballu nie zobaczą już na parkiecie czeskiego zawodnika. Z powodu doznanych kontuzji gracz podjął decyzję o zakończeniu sportowej kariery!
Wielu (i coraz więcej) ekspertów jest zdania, że to mentalność jest tym czynnikiem, który najsilniej wpływa na to, czy ktoś zostanie mistrzem czy będzie musiał zadowolić się którymś z dalszym miejsc. Niezależnie od dyscypliny, coraz częściej mówi się o tym (wystarczy przypomnieć sobie chociażby wypowiedzi polskich lekkoatletów podczas niedawnych MŚ w Londynie), że to właśnie przygotowanie mentalne zdaje się być kluczowe.
Instytut ARC Rynek i Opinia przeprowadził ciekawe badania na temat polskich sportowców. W kliku przygotowanych rankingach zostali docenieni piłkarze ręczni- Karol Bielecki i Sławomir Szmal. Zawodnicy znaleźli się w "TOP 50 polskich sportowców".
Od początku chcieliśmy, aby znakiem rozpoznawczym naszego portalu było liczne archiwum, gdzie będzie można sprawdzić wyniki z poprzednich sezonów, sprawdzić jak radzili sobie zawodnicy.
Miłośnicy handballu mieli możliwość spotkania się z bohaterami reprezentacji Polski. W Wągrowcu nie brakowało emocji z piłką ręczną. W mieście zorganizowano kilka turniejów, w których rywalizowali zawodnicy z województwa.
Piłka ręczna to Twoja pasja, a do tego lubisz pisać lub chcesz spróbować swoich sił w dziennikarstwie? To znaczy, że szukamy właśnie Ciebie! Trwa nabór do redakcji handballnews.pl!
Nieformalne Klubowe Mistrzostwa Świata dla FC Barcelony! "Duma Katalonii" w finałowym starciu okazała się lepsza od Fuchse Berlin i wygrała 29:25.
Vardar w tegorocznej edycji Klubowych Mistrzostw Świata debiutował i wywalczył trzecie miejsce. Macedoński klub w spotkaniu o 3. miejsce zmierzył się z zespołem z Kataru i wygrał 37:19.
Nie brakowało emocji w spotkaniach o siódme i piąte miejsce w turnieju. Klub z Iranu pokonał Sydney Uni i zajął 7 miejsce. Zespół z Brazylii po zaciętej walce pokonał Esperance Sportive.
Zawodnicy Fuchse Berlin staną w poniedziałek przed szansą wywalczenia trzeciego z rzędu IHF Super Globe. Niemcy w półfinale pokonali gospodarzy turnieju Al-Sadd.
Nie brakowało emocji w pierwszym półfinale Klubowych Mistrzostw Świata. Po zaciętym spotkaniu z wygranej może cieszyć się Barcelona, która pokonała zwycięzcę Ligi Mistrzów!

Archiwum informacji