Hiszpański klub otrzymał "dziką kartę", która daje prawo do udziału w rozgrywkach. W turnieju powalczy osiem drużyn.
Telekom Veszprem zrezygnował z gry w kolejnym turnieju. Z kolei Vardar po raz pierwszy pojedzie do Kataru, aby powalczyć o następne trofeum.
Już za kilkanaście dni w Polsce rozpocznie się The World Games 2017, czyli po prostu 10. Światowe Igrzyska Sportowe. Będzie to spore wydarzenie, na którym nie zabraknie piłki ręcznej.
Klub Uczelniany AZS UKW Bydgoszcz ogłasza nabór zawodników do drugoligowego zespołu piłki ręcznej mężczyzn w ramach nowego projektu „Ludzie z charakterem”. Program szkolenia przewiduje dynamiczny i wszechstronny rozwój drużyny w oparciu o bazę sportową Centrum Edukacji Kultury Fizycznej i Sportu. Naszymi partnerami strategicznymi są: Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, oferujący bogatą ofertę studiów oraz Miasto Bydgoszcz, jedno z najładniejszych miejsc do życia w naszym kraju.
W tym roku Czeski Związek Piłki Ręcznej obchodzi 60-lecie istnienia, ponieważ wtedy powstał klub Dukla Praga. Z tego powodu zorganizowano wyjątkowe wydarzenie, czyli mecz "Gwiazdy vs Legendy".
Niedługo, bo już na początku sierpnia handballnews.pl będzie obchodziło swoje pierwsze urodziny. Od początku naszą ambicją było stawanie się coraz lepszym. Żeby jednak rozwijać się potrzebujemy Waszej pomocy. Chcemy się dowiedzieć od Was, naszych czytelników, w którą stronę powinniśmy iść.
Jannick Green udzielił nam krótkiego wywiadu, w którym zapytaliśmy o kilka rzeczy, np. o reprezentację Danii
Przed nami niesamowite widowisko promujące piłkę ręczną! Do Hiszpanii przyjadą zawodnicy z całego świata. To jedna z największych młodzieżowych imprez w Europie dla młodych miłośników ręcznej.
Co roku podczas klubowych mistrzostw świata w piłce ręcznej można oglądać Sydney Uni, które jest mistrzem Oceanii. Podobnie będzie także w tym roku, a przed turniejem Australijczycy odwiedzą Polskę.
Od sezonu 2017/2018 Zbigniew Markuszewski będzie nowym trenerem drugiego zespołu Azotów Puławy. Szkoleniowiec będzie zastępował na tym stanowisku Piotra Dropka.
Szkolenie młodych adeptów piłki ręcznej w Polsce rusza pełną parą! Związek Piłki Ręcznej w Polsce oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki opracowało autorski program "Gramy w Ręczną". Akcja ta obejmie uczniów szkół podstawowych z klas I-IV w ponad 160 szkołach podstawowych.
W Kielcach powstanie Szkoła Mistrzostwa Sportowego Związki Piłki Ręcznej w Polsce. Swoją działalność rozpocznie ona od roku szkolnego 2017/2018.
Jakiś czas temu gruchnęła wiadomość, że IHF pracuje nad specjalną piłką, którą będzie można grać bez kleju. W piątek w Kolonii podczas konferencji zorganizowanej przez EHF zaprezentowano z kolei piłkę wyposażoną w chip.
Wyjaśniły się dalsze losy jednego z zawodników Orlen Wisły, Miljana Pusicy. 25 letni, lewy rozgrywający po sezonie opuści Płock. Jego kontrakt nie będzie przedłużony. Serb grał dla "Nafciarzy" przez trzy lata.
Chorwacki rozgrywający, Domagoj Duvnjak zdecydowanie jedna z głównych gwiazd a zarazem kapitan THW Kiel od dłuższego czasu miał problem z lewym kolanem. Operacja była pewna, ale za wszelką cenę starano się odłożyć ją na koniec sezonu. Jak się okazało, nie można było dłużej czekać.

Archiwum informacji