We wtorek odbyło się spotkanie Komitetu Wykonawczego SEHA. Ustalono listę uczestników, którzy zagrają w następnym sezonie.
Przez najbliższe trzy lata Blażenko Lacković będzie grał w Handball Sportverein Hamburg. Chorwat swoim doświadczeniem ma pomóc drużynie z Hamburga.
Kontuzja jakiej doznał podczas zgrupowania reprezentacji Danii Kevin Møller okazała się na tyle poważna, że bramkarz SG Flensburg-Handewitt będzie musiał pauzować przez pół roku.
W najbliższym sezonie Szymon Sićko zagra w beniaminku niemieckiej Bundesligi TV Hüttenberg - informuje Giessener Allgemeine. Wcześniej jednak reprezentant Polski podpisze umowę z Vive Tauronem!
Rok temu Łukasz Gierak zdecydował się na transfer z Pogoni Szczecin do grającego w 2. Bundeslidze TuS N-Lübbecke. Po bardzo dobrym sezonie jego ekipa wywalczyła awans i wróciła do elity. Zapraszamy do przeczytania wywiadu z rozgrywającym.
Za nami ostatnia kolejka 2. Bundesligi. W 34. serii meczów TuS N-Lübbecke, w której gra dwóch Polaków przegrała z TV 05/07 Hüttenberg 19:25.
Za nami ostatnia ligowa kolejka DKB Bundesligi. Emocje były do samego końca, szczególnie w walce o utrzymanie. W przyszłym sezonie w najlepszej lidze zobaczymy nadal klub Piotra Wyszomirskiego - TBV Lemgo. Spadło Bergischer HC Macieja Majdzińskiego.
Drugie zwycięstwo z rzędu odnieśli zawodnicy TBV Lemgo. Ta wygrana w znacznym stopniu przybliżała drużynę, w której gra Piotr Wyszomirski do utrzymania w najlepszej lidze świata.
Na Węgrzech ruszyły finałowe mecze, które zdecydują o mistrzostwo kraju. O złocie zdecydują dwa mecze, a pierwszy z nich został rozegrany w Veszprem.
Od nowego sezonu przez dwa lata zawodnikiem Celje Pivovarnej Laśko będzie Branko Vujović. Czarnogórzec będzie wypożyczony do mistrza Słowenii z Vive Tauronu.
Wiadomo już, że w przyszłym sezonie liczba polskich szczypiornistów w 1. Bundeslidze powiększy się. Do najwyższej niemieckiej klasy rozgrywkowej awansowało TuS N-Lübbecke.
Po dłuższej przerwie spowodowaną kontuzją do gry wrócił Marin Sego. Były bramkarz Vive Tauronu Kielce i Orlen Wisły Płock, który gra obecnie z MOL-Pick Szeged popisał się najlepszą interwencją bramkarską w pierwszym ćwierćfinałowym meczu Ligi Mistrzów.
Nienajlepsze informacje napłynęły z Niemiec, gdzie na co dzień gra Łukasz Gierak. Jak poinformował na swojej stronie internetowej jego klub - TuS N-Lübbecke, reprezentant Polski nabawił się kontuzji.
W spotkaniach rozegranych w ramach 27. kolejki Bundesligi kibice zgromadzeni w halach na brak emocji nie mogli narzekać. THW i Fuchse zremisowały swoje spotkania, a Magdeburg wygrał ze Stuttgartem zaledwie jedną bramką. Jedynie Flensburg odniósł pewne zwycięstwo na własnym parkiecie.
Bardzo zacięte i wyrównane było spotkanie niemieckiej Bundesligi pomiędzy MT Melsungen a Fuchse Berlin. W tym meczu padł remis, jednak po spotkaniu było dużo kontrowersji.

Archiwum informacji