Hiszpański klub otrzymał "dziką kartę", która daje prawo do udziału w rozgrywkach. W turnieju powalczy osiem drużyn.
Telekom Veszprem zrezygnował z gry w kolejnym turnieju. Z kolei Vardar po raz pierwszy pojedzie do Kataru, aby powalczyć o następne trofeum.
Co roku podczas klubowych mistrzostw świata w piłce ręcznej można oglądać Sydney Uni, które jest mistrzem Oceanii. Podobnie będzie także w tym roku, a przed turniejem Australijczycy odwiedzą Polskę.
Mecz Vive Tauronu z katarskim Al Sadd miał podwójną stawkę. Z jednej strony dzięki zwycięstwu kielczanie zdobyli brązowy medal Super Globe, ale też z drugiej zgarnęli spore pieniądze.
Vive Tauron zajęło trzecie miejsce w Super Globe. - Przed tym turniejem mieliśmy większe oczekiwania i chcieliśmy go wygrać. Jednak jesteśmy dopiero na początku sezonu, trenowaliśmy ze sobą zaledwie tydzień. Trzeba się cieszyć z tego co jest, bo mogło być gorzej - podsumował Paweł Paczkowski, rozgrywający Vive Tauronu.
Jeszcze kilka minut przed końcem meczu wydawało się, że Paris Saint Germain wygra turniej Super Globe. Jednak Berlińczycy zanotowali niesamowitą końcówkę i pokonali Francuzów 29:28.
Vive Taruon w meczu o trzecie miejsce pokonało katarskie Al Sadd i zdobyło brązowy medal w turnieju Super Globe. Po tym spotkaniu trener kieleckiej siódemki Tałant Dujszebajew był zadowolony z postawy swoich podopiecznych.
Na trzecim stopniu podium skończyli zmagania w Super Globe piłkarze ręczni Vive Tauronu. Kielczanie w meczu o brąz pokonali katarskie Al Sadd 36:25, do przerwy prowadząc 20:12.
Do samego końca ważyły się losy piątego miejsca w turnieju Super Globe. Ostatecznie dzięki zwycięstwu 28:27 z tej lokaty cieszyli się zawodnicy Esperance Sportive de Tunise.
Znamy już pierwsze rozstrzygnięcia w turnieju Super Globe, który rozgrywany jest w Katarze. Po tym jak TCC Taubate pokonało Sydney Uni Handball Club 35:23 wywalczyło siódme miejsce w turnieju.
Przed nami końcowe mecze rozgrywanego w Katarze turnieju Super Globe. W czwartek zostają rozegrane pojedynki o poszczególne miejsca.
Vive Tauron w meczu o 3. miejsce w turniej Super Globe zmierzy się z katarski Al Sadd. To będzie pierwszy mecz tych obu ekip w historii. Początek meczu w czwartek o godzinie 16.
Przed Vive Tauronem mecz o 3. miejsce w Super Globe. Rywalem kielczan w walce o brązowy medal będzie katarskie Al Sadd. Trener mistrzów Polski, Tałant Dujszebajew przestrzega przed lekceważeniem tej drużyny.
Vive Tauron nie zagra w finale Super Globe. Mistrzowie Polski przegrali z Paris Saint Germain 25:29. Kieleccy zawodnicy nie kryją, że przyczyną porażki była słaba skuteczność.
Nie było niespodzianki w meczu katarskiego Al Sadd z berlińskimi "Lisami". Niemcy, którzy przed rokiem wygrali Super Globe wygrali 32:26 i awansowali do finału rozgrywanego w Doha turnieju.

Archiwum informacji