REKLAMA

Sześć meczów pierwszej ligi grupy B rozegrano w sobotę. Porażki doznała trzecia w tabeli Olimpia Medex Piekary Śląskie, która uległa Ostrovii Ostrów Wielkopolski. Co działo się w innych meczach?
Za nami przedostatnia kolejka pierwszej ligi grupy A. Emocji nie brakowało! Ciekawie było w Zielonej Górze, gdzie o losach meczu decydowały karne. Z kolei Polski Cukier Pomezania Malbork jedną bramką ograła Sokoła Kościerzyna.
W piątkowym meczu I ligi grupy B zawodnicy Stali Gorzów wygrali na wyjeździe z WKS-em Grunwald Poznań 28:26. Po pierwszej połowie goście prowadzili 15:10.
W minionym sezonie Daniel Żółtak był grającym trenerem Warmii Energi. Teraz jednak zawodnik ten zakończy karierę i od nowego sezonu będzie jedynie szkoleniowcem olsztyńskiej drużyny.
Dwa spotkania grupy B pierwszej ligi rozegrano w środę. Swoje spotkania wygrała Siódemka Miedź Legnica. Z kolei w pojedynku Politechniki Anilany Łódź z KSZO Odlewnia trzeba było rozegrać konkursów rzutów karnych.
Zawodnicy Nielby wygrali w środę na wyjeździe z SMS-em Gdańsk i zapewnili sobie pierwsze miejsce w I lidze grupie A.
W zaległym meczu 28. kolejki I ligi grupy B zawodnicy Olimpii Medex Piekary Śląskie ograli u siebie 37:31. Po pierwszej połowie gospodarze prowadzili 19:13.
Bardzo ciekawie wygląda walka o pierwsze miejsce w grupie B pierwszej ligi. Swoje mecze w 27. kolejce wygrały SPR PWSZ Tarnów oraz AZS AWF Biała Podlaska.
Zawodnicy lidera - Nielby Wągrowiec przegrali w Kościerzynie z Sokołem 25:28. W Gorzowie Wielkopolskim Stal wygrała po rzutach karnych z Pomezanią Malbork. Z kolei w Sierpcu doszło do niecodziennego zdarzenia.
W niedzielę dokończono zmagania 27. kolejki I ligi grupy A. Pewne zwycięstwo odnieśli zawodnicy z Olsztyna, którzy we własnej hali pokonali AZS UW 29:20.
Jeden punkt stracili zawodnicy SPR PWSZ Tarnów, którzy po karnych ograli na wyjeździe ASPR Zawadzkie. Pewne zwycięstwo zanotował AZS AWF Biała Podlaska, która ograła na wyjeździe KS Uniwersytet Radom.
W meczu na szczycie tabeli grupy A pierwszej ligi Nielba ograła we własnej hali Stal Gorzów Wielkopolski 31:25. Zawodnicy z Wągrowca umocnili się na pozycji lidera.
W zaległym meczu 26. kolejki I ligi grupy A zawodnicy MKS-u Real-Astromal Leszno wygrali na wyjeździe z Sokołem Porcelana Lubiana Leszno 20:23.
Nie mogli narzekać na nudę kibice oglądający rozegrany awansem mecz Viretu CMC Zawiercie z ŚKPR-em Świdnica. Po regulaminowym czasie gry był remis, a w karnych górą byli goście.
Zawodnicy KSSPR Końskie ograli we własnej hali KS Uniwersytet Radom 31:25. Po pierwszej połowie gospodarze prowadzili 21:13.

Archiwum informacji

REKLAMA

handballnews.pl