REKLAMA

Każdy kibic z województwa lubuskiego wie czym charakteryzują się derby Ziemi Lubuskiej, niezależnie od rodzaju dyscypliny sportowej. Za każdym razem są to mecze pełne emocji i rządzą się własnymi prawami. A dlaczego? Po prostu te miasta od zawsze walczą o tak zwane panowanie i wyższość w województwie.
To była bardzo ciekawa kolejka w I lidze grupie A. Do karnych doszło w Zielonej Górze oraz w Wągrowcu. Zapraszamy do zapoznania się z wynikami sobotnich meczów.
W sobotę dokończono zmagania 9. kolejki I ligi grupy B. Zdecydowane zwycięstwa odniosły drużyny z Przemyśla, Wielunia i Radomia. Ciekawie było w Oławie, gdzie gospodarze po pierwszej połowie przegrywali 15:20, a ostatecznie cały mecz zakończył się wynikiem 31:30 na korzyść KSZO.
W piątkowy wieczór ruszyła 9. kolejka I ligi grupy B. Zawodnicy Viretu CMC Zawiercie przegrali przed własną publicznością z ASPR-em Zawadzkie 29:34.
W niedzielę została dokończona 8. kolejka pierwszej ligi piłkarzy ręcznych w grupie "A". AZS UW Warszawa na własnym zagrał z Polskim Cukrem Pomezanią Malbork, a MKS Grudziądz rywalizował z AZS UZ Zielona Góra.
To była bardzo aktywna kolejka w I lidze grupie B. W ciągu jednego dnia rozegrano wszystkie spotkania.
Na sobotę zaplanowano trzy spotkania 8. serii I ligi grupy A. Najciekawsze stracie było rozgrywane w Poznaniu, gdzie przyjezdni po bardzo wyrównanym meczu wywalczyli zwycięstwo.
Ruszyła 8. kolejka I ligi. W rozegranym w środę awansem pojedynku Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna pokonała przed własną publicznością Orlen Wisłę II Płock 24:20.
Za nami siódma kolejka pierwszej ligi grupy „A”, w której to Nielba Wągrowiec we własnej hali rozgromiła Polski Cukier Pomezanię Malbork 35:18 (15:8)!
Wszystkie mecze 7. kolejki I ligi grupy A rozegrano w sobotę. Rozgrywki na tym poziomie wróciły do gry po krótkiej przerwie.
Po przerwie wróciła do gry I liga piłkarzy ręcznych. W grupie B najciekawiej było w Ostrowie Wielkopolskim, gdzie po regulaminowym czasie gry Ostrovia remisowała z ASPR Zawadzkie 37:37.
To jeden z najciekawszych ruchów kadrowych w historii I ligi! Już w najbliższej kolejce w barwach KSZO Odlewni Ostrowiec Świętokrzyski będzie mógł zagrać były reprezentant Polski - Mariusz Jurasik!
Niedzielny pojedynek KSZO Odlewni Ostrowiec Świętokrzyski z MKS-em Wieluń kończył zmagania w ramach 6. kolejki I ligi grupy B. Górą był zespół gości, który wygrał 35:34.
W niedzielę dokończono szóstą kolejkę pierwszej ligi piłkarzy ręcznych w grupie "A". W Warszawie miejscowy AZS UW podejmował Nielbę Wągrowiec, a w Grudziądzu miejscowy MKS zagrał z rezerwami Orlen Wisły Płock.
W sobotę rozegrano cztery spotkania 6. kolejki I ligi grupy A. W trzech meczach zdecydowanie lepsi byli gospodarze. Po wyrównanym starciu w Poznaniu przyjezdni wygrali z WKS-em 23:20.

Archiwum informacji