Niespodziewana zmiana na ławce trenerskie KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski. Drużynę od nowego sezonu poprowadzi bardzo dobrze znany polskim kibicom piłki ręcznej - Kazimierz Kotliński.
Szymon Nowaliński, Leszek Michałów, Marek Baraniak – to szczypiorniści, którzy żegnają się z drużyną Polskiego Cukru Pomezanią Malbork przed startem sezonu 2017/18.
Olsztynianie w ostatnich rozgrywkach pierwszoligowych zajęli trzecie miejsce w grupie A. Klub nie skompletował jeszcze składu zespołu na przyszłe rozgrywki.
W tym tygodniu kolejny z pierwszoligowców rozpoczął okres przygotowawczy do nowego sezonu. W czwartek na pierwszym treningu pojawili się piłkarze ręczni Olimpii MEDEX Piekary Śląskie.
W sumie 32 drużyny zagrają w przyszłym sezonie w rozgrywkach I ligi. To spore zmiany, które wprowadził Związek Piłki Ręcznej w Polsce. W czwartek odbyło się losowanie terminarza.
Nowy trener Odlewni Mariusz Jurasik kompletuje skład na nowy sezon. Minione rozgrywki drużyna z Ostrowca Świętokrzyskiego zakończyła na trzynastym miejscu w grupie B.
Związek Piłki Ręcznej w Polsce wprowadza zmiany w poszczególnych grupach rozgrywkowych. Po reformie, jaka nastała w PGNiG Superlidze, przyszedł czas na pierwszą ligę.
W przyszłych pierwszoligowych rozgrywkach obrotowy będzie grał w barwach Odlewni Ostrowiec Świętokrzyski. KSZO w poprzednim sezonie zajęło trzynaste miejsce w grupie B.
Od przyszłego sezonu Michał Przybylski nie będzie trenerem KSSPR Końskie. Na stanowisko prawdopodobnie jest trzech kandydatów.
19 lipca piłkarze ręczni Nielby Wągrowiec spotkają się na pierwszych zajęciach treningowych przygotowujących do nowego sezonu ligowego. Wągrowczanie podobnie, jak w ubiegłym roku przygotowywać się będą na własnych obiektach.
Dość poważnych osłabień przed startem nowego sezonu na parkietach w pierwszej lidze doznał MTS Chrzanów. Z drużyną pożegnało się dwóch, wydaje się kluczowych zawodników.
Wiadomo już, gdzie w przyszłym sezonie będzie grał Grzegorz Sobut. Były rozgrywający Chrobrego Głogów przyjął ofertę KSZO Odlewni Ostrowiec Świętokrzyski i w tym klubie zagra w nowych rozgrywkach.
Nie zwalnia tempa Stal. Trzecim zawodnikiem, który podpisał umowę w ostatnim czasie jest Tomasz Mochocki. Dla tego rozgrywającego jest to powrót do Mielca po kilku latach przerwy.
Po spadku z PGNIG Superligi w Wągrowcu trwają prace nad ustabilizowaniem spraw finansowo – organizacyjnych, jak również, jeśli chodzi o skład pierwszoligowych szczypiornistów.
Wisła Płock uzupełnia skład na nowy sezon. Nowymi wzmocnieniami "Nafciarzy" będą zawodnicy najbardziej wyróżniający się z roczników 1999 i 2000.

Archiwum informacji