REKLAMA

Nie tylko Azoty Puławy grały w sobotę w Pucharze EHF. Oprócz tego rozegrano cztery inne spotkania.
Po pierwszych meczach 1/8 finału Ligi Mistrzów bliżej awansu są zawodnicy z Francji i Niemiec. HBC wygrało z Mieszkowem 32:24, a Flensburg-Handewitt pokonał IFK 26:22.
To było do przewidzenia! PGE VIVE ograło we własnej hali Rhein-Neckar Loewen 41:17. W spotkaniu tym pobito wiele rekordów.
Puławianie wrócili do zmagań w rozgrywkach Pucharu EHF i pewnie zwyciężyli w Szwajcarii. Wacker Thun od początku musiał odrabiać straty do rywala, jednak Azoty nie dały się dogonić i zwyciężyły 34:26.
Nie mieli litości zawodnicy PGE VIVE dla Rhein-Neckar Loewen. Kielczanie rozbili we własnej hali mistrzów Niemiec 41:17. Zapraszamy do oglądania galerii zdjeć z tego spotkania.
- To była dla nas niespodzianka, że będziemy musieli zagrać w Kielcach - mówił po meczu trener, Rhein-Neckar Loewen, Michel Abt. - Gratuluję mojej drużynie. Za nami bardzo trudne dwa tygodnie - powiedział szkoleniowiec PGE VIVE, Tałant Dujszebajew.
Dwadzieścia cztery bramki przewagi mają przed rewanżem zawodnicy PGE VIVE. Kielczanie pokonali we własnej hali Rhein-Neckar Loewen 41:17, do przerwy prowadząc 21:8. Rewanż w najbliższą niedzielę. Zwycięzca dwumeczu awansuje do ćwierćfinału Ligi Mistrzów.
Poznaliśmy już składy PGE VIVE i Rhein-Neckar Loewen na pojedynek 1/8 finału Ligi Mistrzów. Kielczanie wystąpią w najsilniejszym składzie, a mistrzowie Niemiec będą mieli do dyspozycji czternastu zawodników... zespołu rezerw.
Sobotni pojedynek PGE Vive z Rhein-Neckar Loewen będzie już dwunastym obu drużyn w historii Ligi Mistrzów. Spotkania te zawsze przynosiły wiele emocji.
Już tylko godziny dzielą nas od arcyważnej batalii 1/8 Champions League pomiędzy PGE VIVE Kielce a rezerwami(!) Rhein-Neckar Loewen. To spotkanie wywołało już wiele kontrowersji zanim się w ogóle zaczęło, ale my spójrzmy na aspekty sportowe obu drużyn.
Przed PGE VIVE pojedynek 1/8 Ligi Mistrzów. Jednak wciąż nie wiadomo z jaką drużyną zmierzą się kielczanie, bo "Lwy" zapowiedziały wysłanie do Kielc zespołu rezerw.
Wszystko wskazuje na to, że w sobotę zawodnicy PGE VIVE zagrają w 1/8 finału Ligi Mistrzów z rezerwami Rhein-Neckar Loewen. Jednak kielczanie zgodnie podkreślają, że szykują się na mecz z pierwszą drużyną mistrzów Niemiec.
Rhein-Neckar Löwen zapowiedziało, że wyśle do Kielc na mecz Ligi Mistrzów zespół rezerw. I wszystko wskazuje na to, że tak się właśnie stanie.
Środowy wieczór należał do ekip THW Kiel i MOL-Pick Szeged, które zmierzyły się ze sobą w ramach rozgrywek Ligi Mistrzów. Emocje utrzymywały się jednak tylko do 45. minuty. Ostatni kwadrans był już zupełną dominacją drużyny z Kilonii, która pokonała Pick Szeged 29:22.
Już w sobotę PGE VIVE zagra pierwszy mecz 1/8 finału Ligi Mistrzów. Rywalem mistrzów Polski będzie Rhein-Neckar Löwen, ale do Kielc klub wyśle drugi zespół.

REKLAMA

handballnews.pl