2017-02-11 19:27:00

Ambitna Stal w pierwszej połowie powalczyła z Vive, przełamanie Pogoni. Drugie zwycięstwo Mebli Wójcik

Na sobotę zaplanowano trzy mecze PGNiG Superligi. W dwóch pierwszych Stal Mielec przegrała u siebie z Vive Tauronem Kielce, a Sandra Spa Pogoń Szczecin ograła Piotrkowianina Piotrków Trybunalski. Drugie ligowe zwycięstwo w tym sezonie odniosła drużyna Mebli Wójcik Elbląg.

Stal Mielec - Vive Tauron Kielce 23:35 (15:16)

Skazywani na pożarcie w tym spotkaniu zawodnicy Stali zaprezentowali się z bardzo dobrej strony na tle mistrzów Polski. W kieleckim zespole zabrakło kilku ważnych zawodników, m.in. Michała Jureckiego, czy Julena Aguinagalde. Po pierwszej połowie podopieczni trenera Talanta Dujszebajewa prowadzili jednym trafieniem. Po przerwie ich przewaga się powiększyła i ostatecznie zgarnęli oni komplet punktów.

Sandra Spa Pogoń Szczecin - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 28:22 (15:12)

Zaledwie dwa spotkania w tym sezonie wygrała drużyna ze Szczecina. Jesienią Pogoń musiała radzić sobie z plagą kontuzji, a na wiosnę już straciła Wojciecha Jedziniaka. W tym spotkaniu podopieczni Mariusza Jurasika w końcu się przełamali i ograli Piotrkowianina Piotrków Trybunalski

Meble Wójcik Elbląg - Gwardia Opole 23:20 (11:15)

Po pierwszej połowie przyjezdni prowadzili 15:11 i wychodząc na parkiet po przerwie nie mogli spodziewać się tego, co za chwilę się wydarzy. Podopieczni trenera Rafała Kuptela pierwszą bramkę po wznowieniu gry rzucili dopiero po trzynastu minutach gry. Zawodnicy Jacka Będzikowskiego odrobili straty, a w całej drugiej połowie stracili raptem pięć bramek i zasłużenie wygrali 23:20.