2017-02-02 20:05:00

Przed meczem skandal, a później pełna kontrola Vive. Kielczanie wygrali w Piotrkowie

Pierwsza połowa była w miarę wyrównana. Po przerwie zarysowała się zdecydowana przewaga Vive Tauronu. Kielczanie wygrali swój pierwszy mecz w 2017 roku 30:19, do przerwy prowadząc 15:12.

Spotkanie zaczęło się z opóźnieniem. Przed meczem przed halą użyto gazu pieprzowego, jednak z powodu otwartych drzwi dostał się on do środa. Trzeba było poczekać kilka chwil aż w hali się przewietrzy. Zawodnicy musieli udać się do szatni, a kibice skrywali twarze w obronie przed gazem.

W tym spotkaniu w roli trenera gospodarzy zadebiutował Zbigniew Markuszewski. Szansę pierwszego występu po powrocie do PGNiG Superligi z Czarnogóry otrzymał Łukasz Achruk.

Trener Tałant Dujszebajew nie miał do dyspozycji żadnego lewoskrzydłowego, gdyż Manuel Strlek dostał kilka dni wolnego po mistrzostwach świata, a Mateusz Jachlewski ma lekkie problemy ze zdrowiem. Z tego powodu szansę debiutu w drużynie seniorów otrzymał młody Szymon Skowron. Na skrzydle grał także Dean Bombac.

Gotowy do gry był kontuzjowany w ostatnich miesiącach Michał Jurecki, który grał głownie w obronie. W ataku pojawiał się tylko na chwilę przy szybkich kontrach.

Kielczanie dobrze weszli w spotkanie, prowadzili 4:3. Później jednak popełnili kilka błędów w ataku, co skrzętnie wykorzystali gospodarze i odskoczyli na trzy trafienia w 12. minucie (7:4). Siedem minut potrzebowali zawodnicy Vive Tauronu, aby znów wyjść na prowadzenie - pewnie zrobili by to wcześniej, ale w bramce Piotrkowianina dobrze spisywał się Damian Procho. Piotrkowianin nie pozwolił kielczanom zbytnio "odjechać". Po pierwszej połowie Vive Tauron prowadziło 15:12.

Po przerwie dominacja Vive już nie podlegała żadnej dyskusji. W 44. minucie kielczanie prowadzili już 23:13, a w tym momencie gospodarze rzucili zaledwie jedną bramkę.

W kolejnych minutach kielczanie utrzymywali przewagę. Gospodarze poprawili skuteczność, jednak nie byli w stanie odmienić losów meczu. Podopieczni Tałanta Dujszebajewa wygrali 30:19.

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski - Vive Tauron Kielce 19:30 (12:15)

Piotrkowianin: Banisz, Procho – Mróz 1, Woynowski, Iskra, Swat, Góralski 2, Nastaj 2, Surosz, Krawczenko, Pożarek, Achruk, Makowiejew 8, Tórz 1, Pacześny 5/1, Wędrak.

Vive Tauron: Szmal, Markowski – Lijewski 6, Djukić 6, Bielecki 5, Bombac 4, Kus 3, Bis 3, Zorman 2, Vujović 1, Grabowski, Skowron, Jurecki.