2016-08-09 21:35:00

Słoweńcy lepsi od gospodarzy

Pierwszej porażki na Igrzyskach doznali Brazylijczycy. Zespół gospodarzy musiał uznać wyższość Słoweńców, którzy wygrali 31:28. Do przerwy zespół z Europy prowadził 16:13.

Początek meczu był mocno szalony. Słowenia dość szybko wyszła na prowadzenie 4:2, ale po chwili zrobiło się 4:4. Obie drużyny starały się grać szybko, a przez to popełniały sporo błędów. Zespół z Europy zdobył jednak cztery kolejne bramki.

W kolejnych minutach przewaga Słoweńców jeszcze urosła i w 18. minucie wynosiła pięć bramek (10:5). Później Brazylijczykom udało się nieznacznie zmniejszyć straty i do przerwy przegrywała 13:16.

Po wznowieniu gry Słoweńcy zbudowali sobie 4-5 bramkową przewagę i ją utrzymywali. Dobrze grał bramkarz tej drużyny, Gorazd Skof, który zanotował wiele obron. Kilka z nich, jak np. te po rzutach brazylijskich skrzydłowych były bardzo efektowne.

Dopiero na dwanaście minut przed ostatnią syreną Brazylijczycy zmniejszyli straty do trzech bramek. Do końca meczu nie udało im się jednak dogonić Słoweńców, którzy wygrali 31:28.

Brazylia - Słowenia 31:28 (13:16)

BrazyliaMaik dos Santos 1, Cesar Augusto Oliveira de Almeida - Henrique TeixeiraJoao da Silva 2, Lucas Candido 1, Jose Guilherme de Toledo 1, Diogo Kent HubnerThiagus dos Santos 3, Alexandro Pozzer 1, Fabio Chiuffa 8, Oswaldo dos Santos GuimaraesLeonardo Santos 2, Andre Soares 3, Haniel Langaro 6.

SłoweniaMatevz SkokGorazd Skof - Blaz Blagotinsek 1, Nik HenigmanVid Kavticnik 3, Blaž Janc 6, Jure Dolenec 5, Darko Cingesar 2, Vid PotekoMatej Gaber 1, Uros Zorman 3, Marko Bezjak 1, Simon Razgor 4, Dean Bombac 5.

Następny artykuł: Tunezja nie miała szans z Danią