2017-01-20 22:12:00

Mistrzowie olimpijscy lepsi od wicemistrzów świata

Dania pokonała Katar . Jednak to zwycięstwo nie przyszło jej łatwo. Po pierwszej połowie Katarczycy prowadzili 16:14, ale ostatecznie przegrali 29:32.

Pojedynek aktualnych mistrzów olimpijskich z wicemistrzami świata zawsze musi elektryzować. Tym razem jednak tak nie było, gdyż to spotkanie nie miału już wpływu na układ tabeli grupy D. Dania była pewna pierwszego miejsca, a Katar nie miał już szans na wyższą lokatę niż czwartą.

Duńczycy na początku prowadzili, ale niezbyt wysoko. Nie udawało im się zbudować przewagi wyższej niż 1-2 bramki. Później do głosu doszli Katarczycy i nieznacznie wygrywali. W pierwszej połowie sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie, a ostatecznie w tej części meczu o dwie bramki lepsi byli Katarczycy.

Podopieczni Valero Rivery jednak nie zamierzali na tym poprzestać. W 38. minucie wygrywali już 20:15. Zawodnicy se Skandynawii nie chcieli przegrać. Zaczęli odrabiać straty i dziesięć minut później był remis, a 120 sekund później Duńczycy byli na prowadzeniu.

Końcówka spotkania była bardzo zacięta, ale ostatecznie Dania wygrała 32:29.

Katar - Dania 29:32 (16:14)