2017-01-19 19:25:00

Macedonia i Islandia na remis

Bardzo zacięty i wyrównany był pojedynek Macedonii i Islandii. Zawodnicy z Kraju Gejzerów na przerwę schodzili prowadząc 15:13. W drugiej połowie szczypiorniści z Bałkanów odrobili straty i mecz zakończył się remisem 27:27.

Wbrew pozorom to spotkanie miało znaczenie dla reprezentacji Polski. W przypadku zwycięstwa Islandii to Tunezja byłaby pierwszym rywalem naszej drużyny w Pucharze Prezydenta. Jednak, gdyby drużyna z Kraju Gejzerów przegrała, to ona by zmierzyła się z "Biało-czerwonymi". Remis premiował Islandię.

Macedończycy zaczęli ten mecz od prowadzenia 3:0, a świetny początek zanotował ich bramkarz Kiril Kolev. Jednak im dłużej trwało to spotkanie tym bardziej stawało się wyrównane. Po 22. minutach był remis, a po pierwszej połowie Islandia wygrywała 15:13.

Dobre spotkanie rozgrywał islandzki bramkarz Aron Rafn Gustavsson i dzięki temu jego drużyna odskoczyła na 4-5 bramek.

Po przerwie jednak zawodnicy z Bałkanów odrobili straty i mecz zrobił się bardziej wyrównany. Ostatecznie zakończył się on remisem 27:27.

Ten wynik dał Islandii awans do ćwierćfinału. A to oznacza, że to Tunezja będzie rywalem Polaków w Pucharze Prezydenta.

Macedonia - Islandia 27:27 (13:15)