2017-01-18 22:18:00

Szwecja lepsza od Kataru!

Bardzo ważne zwycięstwo odniosła reprezentacja Szwecji. Zawodnicy ze Skandynawii po pierwszej połowie prowadzili z Katarem 19:12, a ostatecznie wygrali 36:25.

Szwedzi na Igrzyskach Olimpijskich spisali się bardzo słabo. Jednak od początku mistrzostw świata grają bardzo dobrze. Przegrali raz z Duńczykami, ale nie zaprezentowali się w tym meczu źle. Dla zawodników ze Skandynawii pojedynek z Katarem był prawdziwym testem. I co ważne testem zdanym.

Po kwadransie zarysowała się przewaga Szwedów. Dobrze grał Jerry Tollbring, który w pierwszej połowie rzucił sześć bramek, w tej części meczu "Trzy Korony" miała aż 83 procent w ataku, a do tego bramkarz Mikael Appelgren grał na wysokiej 43 procentowej skuteczności w obronie. Efekt? 19:12 po pierwszej połowie.

Po przerwie pojedynek był bardziej wyrównany. Jednak przewaga jaką wypracowała sobie Szwecja miała kluczowe znaczenie i dzięki temu Skandynawowie wygrali 36:25. Najskuteczniejszym zawodnikiem był zdobywca dziewięciu bramek Niklas Egberg.

Szwecja - Katar 36:25 (19:12)