2017-01-16 19:09:00

Popis Słoweńców. Derby Bałkanów dla zespołu Vujovicia

Pewne i spokojne zwycięstwo reprezentacji Słowenii. Podopieczni trenera Veselina Vujovicia po dobrym meczu pokonali Macedonię 29:22, do przerwy prowadząc 16:10.

Macedończycy mogą mówić o ogromnym pechu, bo w ciągu sześciu minut kontuzji doznało ich dwóch zawodników - Filip Mirkulovski oraz Goce Georgievski. Jednak później obaj jeszcze wrócili na parkiet.

Derby Bałkanów zaczęły się lepiej dla Słowenii. Grała ona dobrze w obronie, a także poprawnie w ataku i po kwadransie prowadziła 7:3. Macedończycy mając piłkę i atakując wycofywali bramkarza, co kilka razy skończyło się dla nich łatwą stratą bramek. W zespole Macedonii zawodził Kiril Lazarov, który w pierwszej połowie rzucił tylko cztery bramki na dziesięć prób.

Po przerwie obraz gry nie uległ już zmianie. Słoweńcy cały czas utrzymywali przewagę. Podopieczni trenera Veselina Vujovicia kontrolowali przebieg spotkania i wygrali 29:22.

Blaž Janc, który od nowego sezonu będzie zawodnikiem Vive Tauronu Kielce grał w drugiej połowie i zdobył trzy bramki.

Słowenia - Macedonia 29:22 (16:10)