2017-01-06 20:29:00

40-letni debiutant zatrzymał Polaków. Obiecująca pierwsza połowa

Dobra gra w pierwszej połowie i słaba po przerwie - tak w skrócie wyglądał pierwszy mecz reprezentacji Polski w 2017 roku. "Biało-czerwoni" przegrali w Irun z Hiszpanią 20:30. W sobotę Polaków czeka starcie z Katarem.

Spotkanie dobrze zaczął Tomasz Gębala, który na dzień dobry oddał dwa efektowne i skuteczne rzuty. Z czasem jednak gospodarze zbudowali sobie nieznaczną przewagę. Na środku rozegrania z powodzeniem radził sobie Paweł Niewrzawa, ale niestety po kwadransie gra w ofensywie się zacięła. "Biało-czerwoni" popełniali sporo błędów technicznych i kilka razy w ataku wyrzucili piłkę na aut.

Co ważne Hiszpanie nie wykorzystali tego przestoju i ich przewaga nie urosła na więcej niż cztery bramki. Przy stanie 10:6 dla gospodarzy Polacy zdobyli pięć bramek z rzędu. Dużą zasługę w tej pogoni miał Adam Malcher, który bronił jak natchniony. Jedną z nowości w grze Polaków była też gra na dwa koła.

Po przerwie w bramce Hiszpanów pojawił się 40-letni Gurutz Aguinagalde, dla którego był to debiut w reprezentacji. Grający na co dzień w Naturhause La Rioja bramkarz jest Baskiem i urodził się w Irun, czyli miejscu, gdzie rozgrywany jest turniej.

Druga połowa zaczęła się dla Polaków kiepsko. W ciągu pierwszych 12. minut stracili osiem bramek. Hiszpanie wyprowadzali kontry i dobrze spisywali się w ataku, a przez to za dużo do powiedzenia w bramce nie miał Adam Morawski (grał do od 30. do 45. minuty, później zastąpił go Mateusz Kornecki - i zanotował kilka dobrych internwecji).

Podopieczni Tałanta Dujszebajewa mieli także spore problemy w ataku, a nawet, gdy udawało im się dojść do sytuacji rzutowej to na drodze stawał świetnie spisujący się w hiszpańskiej bramce - wspomniany wcześniej - Gurutz Aguinagalde.

Polacy ostatecznie przegrali 30:20.

W sobotę o godzinie 16 Polska zagra z Katarem.

Hiszpania - Polska 30: 20(11:11)

Polska: Malcher - Jachlewski, T. Gębala 4, Niewrzawa 1, Przybylski 4, Daszek 2, M. Gębala 2, Chrapkowski 1, Daćko 2, Krajewski 1, Jurkiewicz 2, Gierak 1, Łyżwa, Walczak.