2016-12-10 19:27:00

Azoty lepsze od Pogoni. MMTS wygrał w Opolu

Dwa mecze PGNiG Superligi zaplanowano na sobotę. Azoty Puławy podejmowały u siebie Sandra Spa Pogoń Szczecin, a Gwardia Opole mierzyła się przed właną publicznością z MMTS-em Kwidzyn.

Pierwsza połowa meczu w Puławach była wyrównana. Gospodarze zbudowali sobie przewagę, ale "Portowcy" nie pozwolili odjechać Azotom na wysoką różnicę bramek. Wszystkie zmieniło się po przerwie. Puławianie potrzebowali zaledwie dziesięciu minut drugiej połowy, aby odskoczyć na dziesięć oczek. Bardzo dobre spotkanie rozegrał powołany do reprezentacji Polski na przygotowania do mistrzostw świata Rafał Przybylski. Prawy rozgrywający Azotów raz po raz przedzierał się przez szczecińską defensywę.

W drugim sobotnim meczu zajmująca trzecie miejsce w tabeli grupy granatowej Gwardia podejmowała MMTS, który zajmował drugie miejsce w grupie granatowej. Górą byli przyjezdni z Kwidzyna, którzy wygrali 28:22. MMTS zwyciężył drugie spotkanie z rzędu i pokazał, że porażka u siebie ze Stalą Mielec była tylko wypadkiem przy pracy. Gwardia była w stanie dotrzymywać kroku przyjezdnym tylko przez kwadrans, później zarysowała się przewaga MMTS-u.

Azoty Puławy - Sandra Spa Pogoń Szczecin 34:25 (15:11)

Gwardia Opole - MMTS Kwidzyn 22:28 (10:13)