2016-11-19 18:40:00
Redakcja

Stal wygrywa z Pogonią. Szalony mecz w Piotrkowie!

Trzecie zwycięstwo w tym sezonie odniosła drużyna Stali. Mielczanie pokonali przed własną publicznością Pogoń Szczecin 32:25. W bardzo ważnym meczu za trzy punkty Gwardia wygrała z Piotrkowianinem 39:34.

Dla Stali Mielec jest to już trzecie zwycięstwo w tym sezonie. O triumfie drużyny prowadzonej przez Krzysztofa Lipkę zdecydowała druga połowa. Na przerwę obie drużyny schodzili przy stanie 13:12 dla Pogoni. Później jednak wszystko uległo zmianie. Jeszcze w 39. minucie gospodarze prowadzili jedną bramą. Wtedy czerwoną kartkę otrzymał Mateusz Zaremba, a Stal rozpoczęła swój koncert i ostatecznie wygrała 32:25.

W drugim meczu Piotrkowian Podejmował u siebie Gwardię Opole. Gospodarze, gdy po pierwszej połowie przegrywali dwiema bramkami mogli mieć nadzieję, że po przerwie będą mogli odrobić straty. Tak się nie stało, bo goście zanotowali niesamowitą passę i zrobiło się 28:20 dla podopiecznych Rafała Kuptela. Wtedy trener gospodarzy postanowił, że jego zawodnicy będą grali agresywną, wysuniętą obroną. I to przyniosło skutek, ale tylko połowiczny, bo Piotrkowianin zbliżył się na dwie bramki (55. minuta).

W ostatnich minutach opolanie zachowali więcej zimnej krwi i wygrali 39:34, a w całym meczu padły więc 73 gole!

Stal Mielec - Sandra SPA Pogoń Szczecin 32:25 (12:13)

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski - Gwardia Opole 34:39 (17:19)