2016-07-28 20:02:00

Nie dali szans Motorowi. Pewne zwycięstwo Polaków

Polacy nie dali szans w meczu sparingowym Motorowi Zaporoże. "Biało-czerwoni" pokonali Ukraińców 36:26 , do przerwy prowadząc 20:13. Pierwszy z dwóch sparingów tych drużyn został rozegrany w kieleckiej Hali Legionów.

Pojedynek reprezentacji Polski z Motorem był meczem drużyny narodowej i klubowej z tego powodu nie był poprzedzony hymnem. Dla Polaków była to przed ostatni mecz w naszym kraju przed wylotem do Rio de Janeiro.

W pierwszym składzie na środku rozegrania wyszedł Mariusz Jurkiewicz, który wciąż wraca do formy po ponad rocznej przerwie spowodowanej kontuzjami kolana. Zespół Tałanta Dujszebajewa zaczął ten pojedynek od prowadzenia 6:2 w 7. minucie (cztery z sześciu bramek były autorstwa Karola Bieleckiego).

Tradycyjnie już po kwadransie selekcjoner zmienił większość zawodników z pola, a wtedy "Biało-czerwoni" prowadzili . W bramce nadal został Sławomir Szmal, który był w bardzo dobrej formie i zanotował wiele udanych interwencji. Na prawym skrzydle grał nominalnie lewy skrzydłowy Mateusz Jachlewski.

Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Polaków 20:13

Po przerwie Polacy kontrolowali przebieg spotkania, ale nie brakowało też efektownych bramek. W 38. minucie piłkę w pole bramkowe wrzucił Krzysztof Lijewski, a dopadł do niej Mateusz Jachlewski i pokonał bramkarza Motoru. Ta bramka "Siwego" została nagrodzona gromkimi brawami.

Na prawym skrzydle grał też momentami Łukasz Gierak, który zbiegał do środa. Dujszebajew w "14" na Igrzyska Olimpijskie powołał tylko jednego zawodnika, który występuje nominalnie na tej pozycji - Michała Daszka. Z tego powodu selekcjoner musiał poszukiwać różnych alternatyw na tej pozycji.

Ostatecznie Polacy wygrali 36:26.

W piątek nasi reprezentanci zostaną zaprzysiężeni jako Olimpijczycy. A dzień później, czyli w sobotę zagrają drugi mecz z Motorem Zaporożem, tym razem w Legionowie. Początek tego meczu o godzinie 18.30.

Polska - Motor Zaporoże 36:26 (20:13)

Polska: Sławomir SzmalPiotr WyszomirskiKrzysztof Lijewski 3, Mateusz Jachlewski 1, Przemysław Krajewski 2, Karol Bielecki 6, Adam Wiśniewski 4, Michał Jurecki 4, Bartosz Jurecki 2, Mariusz JurkiewiczKamil Syprzak 2, Michał Daszek 5, Mateusz Kus 1, Przemysław Krajewski 1, Łukasz GierakMichał Szyba 4, Piotr Chrapkowski