2016-10-19 19:32:00

Pogoń zdobyła Lubin! Cenne punkty szczecinian

Bardzo ważne zwycięstwo zanotowała Sandra Spa Pogoń Szczecin, która pokonała na wyjeździe Zagłębie Lubin 27:26, do przerwy prowadząc. To drugie ligowe zwycięstwo "Portowców" w tym sezonie.

To spotkanie pierwotnie miało zostać rozegrane 8 października, jednak z powodu licznych problemów zawodników z Lubina zostało przełożone o 11 dni. Sytuacja kadrowa Zagłębia uległa polepszeniu, ale w również trenerzy Michal Bruna i Wojciech Zydroń mieli do dyspozycji większy skład. Do gry w poprzednim spotkaniu wrócił już Bartosz Konitz.

Stawką tego meczu były dwa punkty, gdyż Zagłębie i Sandra Spa Pogoń występują w innych grupach. Jednak co ciekawe obie te drużyny po sześciu meczach zajmowały w swoich grupach szóste lokaty i wcześniej wygrały po jednym meczu.

Przez pierwszy kwadrans spotkanie było wyrównane, ale później zarysowała się przewaga szczecinian, którzy zbudowali sobie pięciobramkową przewagę, a na początku drugiej części gry odskoczyli nawet na sześć oczek.

Po wznowieniu gry mecz zrobił się bardziej wyrównany. Zagłębie z każdą kolejną minutą niwelowała straty, siedem minut przed końcem lubinianie mieli nawet szansę na remis, ale jej nie wykorzystali. Do ostatniej syreny trwała wyrównana walka gol za gol, ale ostatecznie górą była Pogoń.

Zagłębie Lubin - Sandra Spa Pogoń Szczecin 26:27 (9:14)