2018-03-31 20:10:00

Liga Mistrzów: Kolejna sensacja! Barcelona odpada, Montpellier w ćwierćfinale!

FC Barcelona wygrała przed własną publicznością z Montpellier 30:28. Jednak to było za mało i w ćwierćfinale Ligi Mistrzów zagrają Francuzi!

W pierwszym spotkaniu obu ekip doszło do małej niespodzianki. Montpellier wygrało różnicą trzech trafień i teraz na rewanż do Barcelony mogło jechać z dużymi nadziejami.

Te nadzieje mogły być jeszcze bardziej rozbudzone po pierwszych minutach spotkania. Co prawda "Duma Katalonii" prowadziła 1:0, a później 2:1, ale następnie Francuzi dali prawdziwe show! Rzucili siedem bramek z rzędu i wygrywali 6:2!

Ich przewaga jednak dość szybko stopniała i po chwili zrobiło się 8:8. Od tego momentu oglądaliśmy już bardziej wyrównane spotkanie, a "Barca" schodziła na przerwę mając jedno oczko przewagi.

W 40. minucie mistrzowie Hiszpanii w końcu dopięli swego i odrobili straty! Chwilę później po golu Kamila Syprzaka było już 22:18. Bardzo dobrze w bramce Katalończyków spisywał się Gonzalo Perez de Vargas i koledzy z pola mogli mu sporo zawdzięczać.

W momencie, gdy "Barca" prowadziła już 26:20 wydawało się, że tylko cud może jej odebrać awans. Montpellier rzuciło wtedy cztery gole z rzędu i o czas poprosił Xavi Pascual (54. minuta). Ta przerwa nie pomogła, bo goście odzyskali piłkę i zdobyli kontaktową bramkę.

Końcówka spotkania była bardzo emocjonująca! Barcelona po tym jak straciła bramkę nr 26 musiała wygrać różnicą czterech trafień, aby awansować. Na 40 sekund przed końcem Barca rzuciła na 30:27. Francuzi długo atakowali, a gola zdobył Diego Simonet i to był kluczowy moment! Montpellier zagra w ćwierćfinale!

Co ciekawe przed rokiem Montpellier także weszło do 1/8 finału z grup C/D Ligi Mistrzów i wtedy na tym etapie pokonało Vive Kielce.

FC Barcelona - Montpellier HB 30:28 (15:14)

Pierwszy mecz: 25:28 awans: Montpellier