2018-03-29 08:40:00

Arcyciekawie w Mielcu! Czy o wygranej w meczu Stali z Pogonią znów zadecydują karne?

Na czwartek zaplanowano jedno spotkanie 29. kolejki PGNiG Superligi. Czeka nas bardzo ciekawe stracie w Mielcu, którego stawką będą cztery punkty. Która drużyna będzie cieszyć się ze zwycięstwa?

Podopieczni Krzysztofa Lipki nadal mają szansę na grę w barażach o fazę play-off. Warunkiem jest zwycięstwo w dwóch najbliższych spotkaniach i korzystne wyniki drużyny z Piotrkowa Trybunalskiego i Gdańska. Pogoń z dobytkiem dwudziestu sześciu oczek zajmuje ostatnie miejsce w tabeli.

Szczecinianie przyjadą do Mielca podbudowani po ostatniej serii rozgrywek, w której po zaciętym meczu i rzutach karnych zwyciężyli z Zagłębiem Lubin. Natomiast mielczanie nie dali rady w Głogowie i przegrali różnicą ośmiu trafień.

W pierwszym pojedynku pomiędzy tymi zespołami emocji nie brakowało. Po pierwszej połowie Pogoń wygrywała 20:13, ale po przerwie zmotywowana Stal odrobiła straty i po sześćdziesięciu minutach pojedynku tablica wyników pokazywała remis 33:33. Ostatecznie po karnych wygrali mielczanie 4:3, a jak będzie tym razem, czy o zwycięstwie znów będzie musiał zadecydować konkurs siódemek?