2018-03-25 09:13:00
Redakcja

Za nami dwa dni III Międzynarodowego Turniej CKS Handball Cup

III Międzynarodowy Turniej CKS Handball Cup powoli dobiega końca. Po dwóch emocjonujących dniach spędzonych na hali w Rewalu oraz Dźwirzynie jesteśmy coraz bliżej końcowych rozstrzygnięć.

W Rewalu najbardziej zacięte pojedynki toczyły się w sobotnie popołudnie pomiędzy zespołami w Grupie F gdzie SPR Wybrzeże 01 Gdańsk przegrało 21-22 z zespołem MKS Kusy Szczecin. Przez 50 minut kibice byli świadkami bardzo fizycznej gry obu zespołów oraz walki o każdy centymetr boiska. Ostatecznie po wielu nagłych zwrotach akcji to zespół Kusego Szczecin mógł cieszyć się ze zwycięstwa. W kolejnym spotkaniu aby zespół Wybrzeża 01 mógł myśleć o miejscach medalowych, musiał wygrać z zespołem LHC Cottbus. Ta sztuka jednak się nie udała i po końcowym gwizdku na tablicy wyników widniał wynik 37-33 dla zespołu zza naszej zachodniej granicy. Zespół z Niemiec zameldował się w finale turnieju bez straty punków!

W Dźwirzynie zdecydowanie najwięcej działo się w piątek podczas spotkania pomiędzy KS SPR Chrobry Głogów i KSPR Gwardią Koszalin. Po zaciętych 50 minutach gry wynik nie wskazywał zwycięzcy, a co za tym idzie potrzebne były rzuty karne! Tutaj więcej spokoju przy wykonywaniu rzutów z siódmego metra pokazali zawodnicy Gwardii kończąc spotkanie wynikiem 35-34 (4-3).

Niedziela to dzień końcowych rozstrzygnięć. Od samego rana na hali w Dźwirzynie będą ważyły się losy miejsc 11-17. W Rewalu zobaczymy resztę spotkań, a o miejsca na podium zagrają :

O godzinie 13.30 w meczu o 3 miejsce zobaczymy derbowy pojedynek pomiędzy MKS Kusy I Szczecin, a KSPR Gwardią Koszalin. A już o godzinie 14.40 rozpocznie się wielki finał turnieju! LHC Cottbus podejmie SPR Wybrzeże 02 Gdańsk.

Dodatkowo oprócz klasyfikacji zespołów, zacięta walka trwa o koronę króla strzelców turnieju. Zainteresowani to:

Bujnowski Jakub – KSPR Gwardia Koszalin (32 bramek)

Ruhnke Dawid – KSPR Gwardia Koszalin (36 bramek)