2018-03-24 21:00:00

Liga Mistrzów: Niespodzianek nie było. HBC i Flensburg-Handewitt z wygranymi

Po pierwszych meczach 1/8 finału Ligi Mistrzów bliżej awansu są zawodnicy z Francji i Niemiec. HBC wygrało z Mieszkowem 32:24, a Flensburg-Handewitt pokonał IFK 26:22.

Od początku spotkanie w Brześciu było bardzo wyrównane. Mieszkow mocno postawił się HBC Nantes. Dopiero pod koniec pierwszej połowy przyjezdni zbudowali dwie bramki przewagi. Po zmianie stron pojedynek był nadal zacięty. W 45. minucie przestój w ataku zanotowali gospodarze, a rywale rzucili pięć bramek z rzędu i w 45. minucie prowadzili 25:20. Końcówka spotkania należała całkowicie do drużyny z Francji, która ostatecznie wygrała 32:24.

W starciu IFK z Flensburgiem było także bardzo ciekawie. Żadna z drużyn nie była w stanie wypracować znacznej przewagi i cała pierwsza część meczu odbywała się na zasadzie "bramka za bramkę". Ostatecznie do przerwy IFK wygrywało różnicą jednego trafienia.

W drugiej połowie Szwedzi nadal nie odpuszczali i wynik był "na styku". Emocji nie brakowało w końcowych minutach meczu. W 55. minucie jednak to Flensburg-Handewitt wypracował cztery bramki przewagi, rywale rzucili jeszcze dwa oczka. Końcowy wynik pojedynku na 26:22  ustalił Anders Zachariassen.