2018-03-21 11:17:00

Pilitowski zawieszony na jeden mecz! Kary dla Pereta nie będzie

Pojedynek Wybrzeża Gdańsk z MMTS-em Kwidzyn był bardzo zacięty. W ostatniej sekundzie ukarali niebieską kartką Michała Pereta, a następnie podyktowali rzut karny dla gdańszczan.

Cała sytuacja miała miejsce w 59 minucie i 59 sekundzie meczu. W jej wyniku Wybrzeże miało karnego, który doprowadził do remisu i w konsekwencji do konkursu siódemek. Ostatecznie zawodnicy z Gdańska wygrali go 5:4.

Decyzja była słuszna, bo Damian Kostrzewa był faulowany i Wybrzeżu należał się rzut karny. Jednak sędziowie ukarali niebieską kartką Michała Pereta, który w tej akcji nie przewinił. Faulował za to Maciej Pilitowski. I w środę Komisarz Ligi naprawił błąd arbitrów. Karę zawieszenia na jedno spotkanie nałożono naPilitowskiego, a Peret nie będzie ukarany.

Komunikat Komisarza Ligi:

"20 marca 2018 r. decyzją Komisarza Ligi nr 6/03/2018, po wideo weryfikacji fragmentu meczu Wybrzeże Gdańsk kontra MMTS Kwidzyn z dnia 17.03.2018 r., Maciej Pilitowski, zawodnik klubu MMTS Kwidzyn, został odsunięty od udziału w najbliższym meczu rozgrywek PGNiG Superligi.

Maciej Pilitowski dopuścił się w 59.59 minucie meczu Wybrzeża Gdańsk kontra MMTS Kwidzyn względem zawodnika Wybrzeża, Damiana Kostrzewy faulu zagrażającego zdrowiu, stanowiącego wybitnie niesportowe zachowanie. Mając na względzie intensywność ataku na ciało oraz zamiar ukaranego zawodnika, tj. zapobiegnięcie zdobyciu bramki, jak również czas popełnienia faulu (okres ostatnich 30 sekund meczu) Komisarz Ligi podjął decyzję o odsunięciu zawodnika. Odstąpiono jednocześnie od ukarania zawodnika MMTS Kwidzyn, Michała Pereta, mimo otrzymania przez zawodnika niebieskiej kartki w trakcie meczu."