2018-03-18 09:17:00
Wictoria Kozłowska

Trzy punkty dla lidera grupy. MKS Nielba Wągrowiec pokonuje AZS UW na własnym parkiecie

To starcie było wielką niewiadomą. Lider grupy MKS Nielba Wągrowiec podejmował u siebie groźnego rywala – AZS UW. Zacięta rywalizacja zakończyła się pomyślnie dla szczypiorniaków z Wągrowca. Trzy ligowe punkty trafią na konto Nielby.

Przez pierwsze trzydzieści minut walka była bardzo wyrównana. Goście do 8. minuty utrzymywali prowadzenie jedną bramką, natomiast od 8. do 16. minuty wychodzili na dwubramkowe prowadzenie. W drugiej części pierwszej połowy szczypiorniści AZS-u dogonili Nielbę doprowadzając do remisu. Po 30. minutach zawodnicy zeszli do szatni z wynikiem 12:12.

Druga połowa należała do Nielby Wągrowiec. Gospodarze dość szybko wyszli na czterobramkowe prowadzenie. Goście walecznie próbowali dogonić Nielbę. Nie udało im się jednak i zawodnicy z Wągrowca wygrali trzema golami.

Lider grupy zatrzymał u siebie kolejne ligowe punkty. AZS UW pozostaje na czwartym miejscu w tabeli.

Nielba Wągrowiec - AZS UW Warszawa 27:24 (12:12)