2018-03-18 08:50:00
Eryk Dembkowski

Blisko kolejnej sensacji w Hiszpanii: Barcelona rzutem po czasie zapewnia sobie zwycięstwo! (wideo)

W tym sezonie byliśmy świadkami już dość sporej sensacji w Lidze ASOBAL, kiedy to Barcelona straciła punkty z Quabit Guadalajara. Teraz, gdyby doszło po raz kolejny do remisu, bylibyśmy świadkami jeszcze większej niespodzianki.

Trzytysięczna publiczność zasiadła na trybunach Polideportivo Huerta Del Rey, by zobaczyć pojedynek miejscowego Recoletas Atlético Valladolid z Barceloną.

Wynik meczu otworzyli gospodarze z rzutu karnego w 2. minucie spotkania. Następnie, co mogło zaskoczyć, to gospodarze dyktowali warunki na boisku. W 11. minucie ruchem w powietrzu Dolenec zmylił bramkarza i trafił do bramki z 9. metra (8:5). Swoją pierwszą bramkę Kamil Syprzak zdobył w 20. minucie po asyście Dika Mema. Po tym rzucie Blaugrana przegrywała 12:9. Do przerwy pachniało sensacją, albowiem gospodarze schodzili do szatni prowadząc z Dumą Katalonii 18:14.

W drugiej odsłonie Barcelona obudziła się z letargu, jednak długo goniła wynik. Przebudzenie w wielkim stylu zaliczył Aron Palmarsson. Islandczyk doskonale rozprowadzał grę na środku rozegrania, a także zdobywał ładne i ważne bramki. W 57. minucie na kole znalazł się prawoskrzydłowy gospodarzy, Serrano Villalobos, i zdobył swoją jedyną bramkę w meczu (27:27). Do końca meczu drużyny wymieniały się ciosami.

Ostatnia akcja należała do Barcelony. Trener Pasqual poprosił o czas i rozrysował taktykę na rozegranie tej akcji. Przeciwnicy jednak zdołali powstrzymać Katalończyków, sędziowie jednak przyznali rzut wolny. Blaugrana musiała rzucać bezpośrednio po czasie gry. Do piłki podszedł Aron Palmarsson. Rzucił obok muru i piłka wpadła do bramki. Było blisko sensacji, ale Barça wyszła z tej potyczki zwycięsko.

W tej potyczce Kamil Syprzak oddał 5 rzutów na bramkę rywali, trzykrotnie znajdując drogę do siatki.

Barcelona prowadzi w lidze, Valladolid jest w tabeli na 10. pozycji.

Recoletas Atlético Valladolid - FC Barcelona Lassa 29:30 (18:14)

Valladolid: Díaz Pérez, Pérez Vardejo - Férnandez Clemento 6, Serdio Guntin 5, Rodriguez Costes 4, Hernandez Casado 3, Pérez Mínguez 3, Matias Viscovich 3, M. Camino de la Cal 2, D. Camino de la Cal 1, Rio Iglesias 1, Serrano Villalobos 1, López Díez, Gonzàlez Díaz, Garza Hernandez, Pérez Verdejo, Martinéz Lobato.

Barcelona: Perez de Vargas - Palmarsson 6, Dolenec 4, Mem 3, Syprzak 3, N'Guessan 3, Arino 3, Tomas 3, Rivera 2, Entrerrios 1, Borges 1, Lenne 1, Jallouz, Morros, Sorhaindo.