2018-03-17 17:20:00

Wysokie zwycięstwo w Elblągu! Płocczanie pokonują rywali

Zespół Orlenu Wisły Płock odniósł pierwsze zwycięstwo pod wodzą Artura Górala i Krzysztofa Kisiela. Płocczanie wysoko pokonali Meble Wójcik Elbląg, wygrywając 43:18.

Drużyna z Płocka rozegrała swój pierwszy mecz po zmianach, jakie zaszły w jej sztabie szkoleniowym. Zarząd klubu zdecydował się na zwolnienie Piotra Przybeckiego. Wydarzeniem, które przelało czarę goryczy, była porażka "Nafciarzy" w Zabrzu i odpadnięcie z rozgrywek Pucharu Polski.

Początek spotkania należał do płockiego bramkarza - Adama Borbely'ego, który raz po raz bronił rzuty rywali, nie pozwalając im trafić aż przez 6 pierwszych minut. Wynik meczu otworzył Nemanja Obradovic. W jego ślady poszedł Maciej Gębala, który pokonał bramkarza drużyny przeciwnej, trafiając z pozycji obrotowego.

W 14. minucie na tablicy widniał wynik 6:1 dla "Nafciarzy". Zaniepokojony tym faktem Jacek Będzikowski poprosił o czas dla swojego zespołu. Nie przyniosło to jednak oczekiwanych efektów. Jego podopieczni trafiali w słupki, poprzeczkę lub nie potrafili pokonać świetnie dysponowanego bramkarza. Dobrze spisywał się Michał Daszek, który po pierwszej połowie miał na swoim koncie 4 bramki. Trzy gole dla Wójcika zdobył Piotr Adamczak. Obie ekipy schodziły na przerwę przy wyniku 19:6 na korzyść wicemistrzów Polski.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli goście, którzy szybko podwyższali swoją, i tak już wysoką, przewagę. Między słupkami płockiej bramki pojawił się Adam Morawski, który zanotował kilka skutecznych obron. Wśród elblążan prym wiódł Jakub Moryń, który w ciągu dwunastu minut zdobył dla swojego zespołu 4 bramki. Aktywni płocczanie wykorzystywali błędy przeciwników, wyprowadzając wiele kontrataków. Ostatecznie zwyciężyli właśnie wicemistrzowie Polski, którzy pokonali Meble Wójcik Elbląg 43:18. Najskuteczniejszymi graczami byli Jakub Moryń, Maciej Gębala, Valentin Ghionea i Sime Ivic.

Meble Wójcik Elbląg - Orlen Wisła Płock 18:43 (6:19)