2018-03-14 20:03:00
Redakcja

Puchar Polski: Sensacja w Zabrzu! Orlen Wisła wyeliminowana!

W Zabrzu kibice zgromadzeni w hali mogli oglądać fantastyczne widowisko. NMC Górnik Zabrze pokonał wicemistrzów Polski 33:30 i zameldował się w półfinale Pucharu Polski.

To był hit w ćwierćfinałowych spotkaniach Pucharu Polski. Płocczanie po ciężkim meczu z PGE VIVE przyjechali do Zabrza powalczyć o półfinał rozgrywek. Gospodarzy czekało trudne zadanie, ale w tym sezonie zawodnicy NMC Górnika grają rewelacyjnie, więc zapowiadało się arcyciekawe starcie.

Od początku spotkanie było wyrównane i co chwila tablica wyników pokazywała remis. Gra odbywała się na zasadzie "cios za cios". Zabrzanie mocno postawili się wicemistrzom Polski. Ostatecznie po pierwszej połowie goście wygrywali różnicą dwóch bramek, co tylko zapowiadało jeszcze większą walkę po przerwie.

Drugą część pojedynku znacznie lepiej rozpoczęli "Nafciarze", którzy w 33. minucie podwyższyli swoje prowadzenie na trzy oczka. Gospodarze jednak cały czas nie odpuszczali i konsekwentnie odrabiali straty. W 44. minucie zbliżyli się do Orlen Wisły na dwa trafienia (23:25), a po chwili Aleksandr Bushkou doprowadził do remisu.

Emocji nie brakowało do samego końca. Płocczanie próbowali jeszcze dogonić przeciwnika, ale NMC Górnik nie pozwolił na to. Przyjezdni nie mogli znaleźć sposobu na fantastycznie broniącego Martina Galię. Drużyna Rastislava Trtika mogła cieszyć się ze zwycięstwa i awansu do półfinału Pucharu Polski.  Orlen Wisła nie zagra w finale tych rozgrywek po raz pierwszy od 2010 roku. Najwięcej bramek dla gospodarzy zdobył Łukasz Gogola (7 trafień), a w zespole Piotra Przybeckiego najskuteczniejszy był Valentin Ghionea (5 trafień).

NMC Górnik Zabrze - Orlen Wisła Płock 33:30 (15:17)

Następny artykuł: Puchar Polski: Pewny awans Azotów