2018-03-03 19:10:00

Liga Mistrzów: Ambitna walka Celje. Triumf Veszprem!

W ostatnim meczu fazy grupowej Veszprem zmierzyło się z Celje. Goście dzielnie walczyli, ale w końcówce rywale pokazali klasę. Gospodarze wygrali 29:22 i zgarnęli komplet punktów.

Po trzynastu kolejkach zmaganiach Ligi Mistrzów Veszprem z dobytkiem szesnastu punktów zajmowało drugą lokatę w grupie B. Taką samą ilość oczek zgromadziła także drużyna Flensburga. To był istotny mecz w kontekście układu tabeli. Celje miało na swoim koncie siedem punktów, co im dawało siódmą lokatę.

Od początku spotkanie było wyrównane. Goście mocno postawili się Veszprem i żadna z drużyn nie była w stanie wypracować bezpiecznej przewagi. Po obu stronach parkietu świetnie spisywali się bramkarze - Roland Mikler i Urban Lesjak. Dopiero w 15. minucie węgierski klub zbudował dwie bramki przewagi. Celje jednak cały czas nie odpuszczało i po trafieniu Tilena Kodrina zespół zbliżył się do Veszprem na jedno oczko. A już w 28. minucie tablica wyników pokazywała remis 11:11. Ostatecznie po pierwszej połowie gospodarze wygrywali 13:11.

Po przerwie Celje po trafieniu Ziga Mlakara szybko wyrównało wynik na 14:14. Mecz nadal był zacięty, a gra odbywała się na zasadzie "bramka za bramkę". W drugiej połowie dalej bardzo dobrze bronili bramkarze.  W 44. minucie Veszprem odskoczyło na dwa trafienia przewagi i o czas prosił szkoleniowiec przyjezdnych. Rozmowa z trenerem pomogła drużynie, bo po chwili David Razgor doprowadził do remisu.

Jednak w kolejnych minutach Celje zanotowało słabszy okres gry, a przeciwnicy wrzucili "piąty bieg". Veszprem rzuciło sześć oczek z rzędu, a goście nie byli w stanie już dogonić rywali. Gospodarze pewnie wygrali 29:22.

Veszprém - Celje Pivovarna Laśko 29:22 (13:11)