2018-03-03 19:00:00
Andrzej Gwarda

Cenne zwycięstwo Zagłębia. Porażka NMC Górnika!

Pierwszy mecz obu drużyn, zakończył się zwycięstwem zabrzan 33:31. W rewanżu więc, gospodarze chcieli wyrównać rachunki z jesieni.

Gospodarze niezwłocznie zabrali się do sprawy. Na szczególne wyróżnienie zasługiwała gra Łukasza Kużdeby, Marka Daćko oraz Łukasz Gogola. Ostatecznie po pierwszej połowie zespół gospodarzy schodził do szatni prowadząc 17:11.

Drugą połowę rozpoczął Marek Daćko zaliczając 12. trafienie dla drużyny gości. Zagłębie jednak przez cały czas broniło pokaźnej zaliczki z pierwszej połowy. W pewnym momencie goście zmniejszyli straty do rywala do trzech bramek. W międzyczasie czerwoną kartkę zobaczył zawodnik drużyny z Zagłębia - Tomasz Pietruszko.

Górnik nie mógł jednak znaleźć recepty na dobrze spisujące się w tym dniu Zagłębie Lubin. W 54. minucie gospodarze prowadzili ponownie sześcioma trafieniami i pewnie zmierzali po cenny triumf.

Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem lubinian, którzy powiększyli swoją przewagę w stosunku do strefy barażowej. Górnik Zabrze z kolei, w dalszym ciągu zajmuje 2. miejsce w tabeli grupy niebieskiej.

Zagłębie Lubin - Górnik Zabrze  28:24 (17:11)