2018-02-23 13:25:00

Kryzys THW Kiel? Kolejna porażka w Bundeslidze

Niemiecki klub w czwartek poniósł kolejną porażkę w Bundeslidze. Hannover pokonał "Zebry" 28:27, a już w sobotę Kilończycy zmierzą się z PGE VIVE.

Podopieczni Alfreda Gislasona na pewno nie są zadowoleni z tegorocznej gry w Bundeslidze. THW Kiel po porażce z Hannoverem spadło na szóstą pozycję  w tabeli.

Emocji nie brakowało w całym meczu. W 18. minucie "Zebry" przegrywały różnicą już pięciu trafień. Wtedy zawodnicy ruszyli mocno za rywalem, co się udało, bo po pierwszej połowie przegrywali tylko 13:14. Po przerwie spotkanie stało się jeszcze bardziej wyrównane, ale to Hannover-Burgdorf w 52. minucie zbudował trzy oczka przewagi. THW nie odpuszczał i w ostatnich minutach złapał jeszcze bramkę kontaktową. Christian Dissinger nie wykorzystał jednak szansy na wyrównanie wyniku i ze zwycięstwa mogli cieszyć się przeciwnicy, którzy dzięki wygranej są liderami tabeli.

Na parkiecie pojawił się Domagoj Duvnjak. Rozgrywający THW doznał kontuzji łydki podczas styczniowych mistrzostw Europy. W tym meczu zdobył trzy bramki, ale zszedł z boiska kulejąc. Występ w sobotnim meczu przeciwko PGE VIVE jest mało prawdopodobny.

W Lidze Mistrzów po dwunastu kolejkach "Zebry" zajmują czwarte miejsce w grupie B. W poprzedniej serii niemiecki klub pokonał Aalborg Handball 27:20. W sobotę zagrają mecz z kielczanami, który będzie ważny w kontekście utrzymania swojej lokaty w tabeli. W pierwszym spotkaniu lepsi o jedenaście oczek byli mistrzowie Polski. Teraz THw Kiel liczy na udany rewanż, a na pewno dodatkowym atutem w tym spotkaniu będzie własna hala i doping płynący od 10. tysięcy kibiców.

Mecz THW Kiel – PGE VIVE zaplanowano na sobotę, 24 lutego na godzinę 17:30.