2018-01-17 20:25:00
Aleksandra Dudek

Euro 2018: Wielkie emocje i remis w meczu Niemców z Macedonią

W Arenie Zagreb doszło do pojedynku między mistrzami Europy Niemcami a reprezentacją Macedonii. Wydawałoby się przed turniejem, iż mecz ten będzie rozgrywany bez większych emocji. Jednak ku uciesze kibiców szczypiorniaka,  turniej rządzi się swoimi prawami. A ambitnie grająca Macedonia po dwóch meczach była liderem grupy C, zaś Niemcy nie prezentowali się tak dobrze jak przed dwoma laty, kiedy zachwycili całe środowisko piłki ręcznej. Dzięki temu mogliśmy obejrzeć arcyciekawy mecz.

W pierwszej akcji meczu świetną obroną popisał się niemiecki bramkarz Andreas Wolff, powstrzymując lidera Macedończyków Kiriła Łazarowa, a wynik spotkania otworzył rzutem przez całe boisko do pustej bramki Tobias Reichmann. W 5. minucie kibice byli świadkami fantastycznej akcji, przerzut do prawoskrzydłowego Goce Georgiewskiego, ten wrzucił piłkę do Łazarowa, który rzutem ze środka pokonał Andreasa Wolffa.

Macedończycy w ataku grali jednym zawodnikiem więcej, zostawiając tym samym pustą bramkę. Początkowo gra 7 na 6 przynosiła im efekty, gdyż prowadzili w 10. minucie 5:2, a w 15. minucie 6:4. Jednak kolejne 15 minut, to coraz lepsza gra Niemców, którzy nie tylko odrobili straty, ale w 25. minucie prowadzili dwoma golami, po obronie karnego Łazarowa przez Wolffa. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 12:11 dla Niemców.

Niski wynik to głównie zasługa bramkarzy, którzy rozgrywali bardzo dobre spotkanie. Otwarcie drugiej połowy zaznaczył zdobyciem bramki Steffen Weinhold. Oba zespoły prezentowały się świetnie w obronie. Macedończycy tak jak wcześniej Niemcy nadrobili straty i w 42. minucie na tablicy wyników widoczny był rezultat 19:16 dla podopiecznych trenera Gonzaleza. Na uwagę zasługuje akcja z 39. minuty meczu, kiedy to po pięknej asyście Kiriła Łazarowa, gola z koła zdobył odwrócony tyłem do bramki obrotowy Stojance Stoiłow.

Na trzybramkową stratę Niemcy zareagowali zmianą bramkarza, miejsce Andreasa Wolffa zajął Silvio Heinevetter oraz zaczęli grać 7 zawodnikami w ataku. O trafności tych zmian świadczyło to, iż w 49. minucie po golu Pekelera rezultat wynosił 20:20. Po wykorzystanym rzucie karnym przez Uwe Gensheimera, Niemcy prowadzili 22:21. Macedończycy nie odpuszczali, ambitnie walcząc z mistrzami Europy z 2016 roku, niwelując każdą stratę.

Mecz zakończył się wynikiem 25:25, bliski zdobycia zwycięskiego gola pół minuty przed końcowym gwizdkiem był Stoiłow, ale jego rzut w fenomenalny sposób obronił Silvio Heinevetter. Remis wydaję się być odpowiednim rezultatem, ponieważ oba zespoły prezentowały twardą i wyrównaną walkę.

Niemcy - Macedonia 25:25 (12:11)