2016-09-25 21:13:00

Hit dla THW!

Dopiero w ostatnich sekundach THW Kiel zapewniło sobie zwycięstwo w meczu z PSG. Bramkę na wagę wygranej i dwóch puntów rzucił Cristian Zeitz.

W tym spotkaniu sentymentalną podróż zanotowali obaj trenerzy PSG. Zvonimir "Noka" Serdarusić przez wiele lat prowadził z ogromnymi sukcesami THW. Z kolei jego asystent Staffan Olsson jako zawodnik był czołową postacią zespołu z Kilonii. Byłym zawodnikiem "Zebr" jest także rozgrywający PSG Nikola Karabatić, jednak on nie został przyjęty miło i każdy jego kontakt z piłką kwitowany był głośnymi gwizdami.

To był rewanż za mecz o trzecie miejsce w Final Four Ligi Mistrzów. Wtedy górą byli Paryżanie. Teraz także weszli lepiej w mecz i prowadzili szybko 4:1. Jednak pięć kolejnych trafień padło łupem Niemców. Kibice oglądali świetny, szybki mecz. Obie drużyny raz po raz wymieniały między sobą ciosy, a po pierwszej połowie był remis 15:15.

Obraz gry po przerwie nie uległ zmianie. Nadal gra toczyła się na zasadzie bramka za bramkę. Kibice oglądali bardzo dobry mecz.  Kwadrans przed końcem Francuzi wyszli na prowadzenie 21:20. O ile w pierwszej połowie był to mecz wybitnie ofensywny, o tyle po zmianie stron stał się on popisem bramkarzy i gry w obronie.

Losy tego meczu decydowało się w samej końcówce. Jeszcze na 70 sekund przed końcem był remis po 27. THW miało piłkę i trafił Zeitz. Francuzom zostawało 15 sekund. Jednak nie zdołali oni rzucić bramki i THW zwyciężyło 28:27.

THW Kiel - Paris Saint-Germain Handball 28:27 (15:15)