2017-12-28 19:30:00

Puchar4Narodów: Reprezentacja Białorusi lepsza o cztery bramki od Japonii!

Mecz Japonii z reprezentacją Białorusi był pierwszym spotkaniem turnieju "Pucharu4Narodów" zorganizowanego przez Polskę. Zawodnicy z Białorusi zwyciężyli 31:27.

Początek spotkania należał do Białorusi, która już w 4. minucie wygrywała 4:0. Dopiero w 5. minucie Japonia rzuciła pierwsze oczko, a rywale budowali swoją przewagę. Różnica bramkowa zmniejszyła się w 10. minucie, bo Japończycy zbliżyli się na dwa trafienia 4:6. Reprezentacja Białorusi popełniała błędy, co przyczyniło się do doprowadzenia przez przeciwka do remisu 8:8.

Gra mogłoby się wydawać wyrównała się, ale w 22. minucie Japonia znów miała trzybramkową stratę. W końcowych minutach jednak ponownie zawodnicy z Azji ruszyli i zbliżyli się do rywala na dwa trafienia. Ostatecznie do przerwy Białorusini wygrywali 14:11.

Po zmianie stron Japończycy musieli gonić wynik i mocno pracowali nad zmniejszeniem straty do rywala. Białorusini systematycznie powiększali swoje prowadzenie i w 42. minucie wygrywali 21:15. W kolejnych minutach przestój w ataku zanotowali goście i Japończycy w 45. minucie przegrywali tylko 19:21. Końcówka meczu była znacznie lepiej wykonana przez reprezentację Białorusi, która wygrała różnicą czterech bramek.

Japonia - Białoruś 27:31 (11:14)