2017-12-06 20:05:00
Andrzej Gwarda

Passa trwa. Górnik zdobył kolejny skalp

W Elblągu rozegrany został kolejny mecz w ramach 13. kolejki PGNiG Superligi. Goście z Zabrza liczyli na podtrzymanie znakomitej passy, którą kontynuują od 18 października - pięciu kolejnych zwycięstw. Kibice miejscowych chcieli wreszcie przełamania swoich ulubieńców, którzy od dziewięciu kolejek nie odnieśli zwycięstwa na parkietach PGNiG Superligi.

O tym, że faworytem spotkania są goście wiadomo było jeszcze przed rozpoczęciem spotkania. W Elblągu nikt jednak nie zamierzał bez walki przedłużać fantastycznej passy przyjezdnych. Zabrzanie od początku spotkania postawili trudne warunki gospodarzom. W 12. minucie po bramce Yuriego Gromyko prowadzili 6:2. Ostatecznie I połowa zakończyła się zwycięstwem Górnika 12:7. Najskuteczniejszymi strzelcami przyjezdnych byli Gromyko oraz utalentowany Ignacy Bąk.

Druga odsłona nie odmieniła obrazu gry. Przyjezdni w dalszym ciągu powiększali swoją przewagę za sprawą bramek swoich zawodników: Marka Daćki, Bąka oraz Patryka Głuch. Gospodarze próbowali nawiązać walkę z silnym rywalem, jednak tego dnia nie znaleźli patentu na organizację gry Górnika. Mecz zakończył się wynikiem 28:17 dla gości, którzy zgodnie z przewidywaniami, kontynuują zwycięski marsz. W najbliższą sobotę Meble Wójcik udadzą się do Gdynii z kolei Górnik podejmować będzie Wybrzeże Gdańsk.

Meble Wójcik Elbląg - Górnik Zabrze 17:28 (7:12)

Następny artykuł: Męczarnie MMTS-u!