2017-12-06 20:30:00

Bardzo dobra gra Wybrzeża. Punkty jednak jadą do Płocka!

Gdańszczanie mocno postawili się Orlen Wiśle. "Nafciarze" na początku musieli odrabiać stratę do Wybrzeża, ale w drugiej połowie ekipa z Płocka zbudowała przewagę, którą utrzymała do samego końca meczu.

Wynik meczu w Gdańsku otworzył Piotr Papaj zdobywając bramkę dla Wybrzeża. Początek spotkania nie należał do udanych w wykonaniu Orlen Wisły. Od pierwszych minut świetnie w bramce interweniował Artur Chmieliński, który skutecznie bronił rzuty "Nafciarzy". Dopiero w 5. minucie goście zdobyli pierwszą bramkę, której autorem był Tomasz Gębala.

Podopieczni Piotra Przybeckiego popełniali wiele błędów, które wykorzystywali gdańszczanie. Przyjezdni musieli gonić wynik, ale w 7. minucie doprowadzili do remisu 3:3. Wtedy gra się wyrównała i obie ekipy odpowiadały sobie trafieniami. Bardzo dobrze funkcjonowała defensywa Wybrzeża.

Orlen Wisła zdołała zbudować jednobramkowe prowadzenie w 14. minucie, ale gospodarze szybko wyrównali wynik. Jednak Wybrzeże zanotowało słabszy okres gry i o czas natychmiast poprosił Marcin Lijewski. Wicemistrzowie Polski wykorzystywali kontry, które pozwoliły podwyższyć różnicę bramkową. W końcówce pierwszej połowie Wybrzeże myliło się w ataku i ostatecznie do szatni gospodarze schodzili ze stratą trzech oczek.

Po zmianie stron goście zdobyli trzy bramki z rzędu i wygrywali już 18:12. W 34. minucie szkoleniowiec Wybrzeża chciał porozmawiać ze swoimi zawodnikami. Orlen Wisła wrzuciła wyższy bieg i przejmowała inicjatywę na parkiecie.

Drużyna z Wybrzeża musiała odrabiać coraz większą stratę do rywala, który nie zwalniał tempa. Gospodarze mieli problemy z pokonaniem dobrze broniącego w drugiej połowie Marcina Wicharego. W 50. minucie gdańszczanie przegrywali 21:24 i cały czas nie odpuszczali wicemistrzowi Polski. Na dwie minuty przed końcem spotkania o chwilę przerwy poprosił jeszcze trener płocczan. Ostatecznie Orlen Wisła wygrała 31:26 i może cieszyć się z kolejnego zwycięstwa w sezonie.

Wybrzeże Gdańsk - Orlen Wisła Płock 26:31 (12:15)