2017-12-02 19:30:00

Piotrkowianin bez szans w Gdańsku! Pewne zwycięstwo Wybrzeża

Podopieczni Marcina Lijewskiego pewnie pokonali Piotrkowianina. Gospodarze dominowali w meczu od samego początku. Wybrzeże zwyciężyło różnicą dziewięciu bramek i zdobyło cztery punkty.

Wynik meczu w Gdańsku otworzył Mateusz Góralski zdobywając pierwszą bramkę dla Piotrkowianina. Na początku gra była wyrównana. Wybrzeże rzuciło jednak cztery oczka z rzędu i wyszło na prowadzenie 5:2. Dopiero w 12. minucie trzecią bramkę dla gości zdobył Stanisław Makowiejew.

Podopieczni Marcina Lijewska systematycznie powiększali różnicę bramkową. Na nieskuteczność Piotrkowianina zareagował Dmytro Zinchuk prosząc o czas. Błędy popełniali goście, które skutecznie wykorzystywali zawodnicy Wybrzeża. W 19. minucie Adrian Kondratiuk podwyższył prowadzenie gospodarzy do pięciu oczek.

Bardzo dobrze funkcjonowała defensywa Wybrzeża. Piotrkowianin musiał gonić wynik. Po pierwszej połowie przyjezdni przegrywali 15:10.

Po przerwie serię trzech rzutów zanotowali gdańszczanie i w 34. minucie szkoleniowiec ekipy z Piotrkowa Trybunalskiego chciał porozmawiać ze swoimi zawodnikami. Trzy minuty później Sebastian Iskra zdobył pierwsze oczko po zmianie stron dla Piotrkowianina.

Przyjezdni musieli grać pod dyktando zespołu Marcina Lijewskiego. Rozpędzone Wybrzeże nie zwalniało tempa i rzucało kolejne oczka. Różnica bramkowa cały czas rosła, a inicjatywę na parkiecie przejęli gdańszczaninie. Goście ponownie notowali przestoje w ataku. Ostatecznie gospodarze mogą cieszyć się ze zdecydowanego zwycięstwa.

Wybrzeże Gdańsk - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 29:20 (15:10)